Zabawa na Starym Rynku

  Zabawa na Starym Rynku

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś na płycie Starego Rynku odbędzie się wielka impreza dla osób niepełnosprawnych. Jutro - koncerty na zakończenie lata.

  "Nie jesteś sam, czyli vademecum dla osób niepełnosprawnych", to impreza, którą organizuje bydgoski Urząd Miasta.


  Porady i konsultacje


  - Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne - mówi Mirela Jaros, z Wydziału Kultury i Promocji Miasta UM. - Do udziału zaprosiliśmy niemal wszystkie bydgoskie stowarzyszenia, które pomagają osobom niepełnosprawnym. U ich przedstawicieli będzie można zasięgnąć opinii i porady. Pojawi się też specjalny samochód do nauki jazdy, tor przeszkód - aby zobaczyć jak wygląda życie niepełnosprawnych.


  Impreza rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do 17. Wieczorem, o godz. 20.30, zostanie wyświetlony polski film Juliusza Machulskiego "Vinci".


  Koncert dla uczniów


  - Natomiast w niedzielę zapraszamy młodzież na wielki koncert na pożegnanie wakacji - dodaje Mirela Jaros.


  Od godz. 14 informacje o swoich szkołach będą przekazywać przedstawiciele bydgoskich szkół wyższych. Potem na scenie wystąpi zespół Roan, orkiestra pod dyrekcją Marka Czekały oraz T.Love.


  Zmiany w organizacji ruchu


  Aż do poniedziałku na wysokości Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej stać będzie szlaban blokujący wjazd na Stary Rynek. Dodatkowo, w niedzielę podczas występu T.Love, na ulicy Grodzkiej, od Mostowej do Malczewskiego, oraz na części ulicy Farnej będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się. Jadąc Jezuicką do Farnej kierowcy będą mogli skręcić tylko w lewo.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy