Hanna Walenczykowska, (mw)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Konferencja radnego Piotra Króla odbyła się przed wejściem do portu

  Konferencja radnego Piotra Króla odbyła się przed wejściem do portu ©Fot. Tytus Żmijewski

  Prezydent od początku kadencji odbył prawie trzydzieści podróży zagranicznych. Jego wyjazdy kosztowały 73 tys. złotych.
  Konferencja radnego Piotra Króla odbyła się przed wejściem do portu

  Konferencja radnego Piotra Króla odbyła się przed wejściem do portu ©Fot. Tytus Żmijewski

  Informacje o liczbie i kosztach prezydenckich podróży uzyskał radny Piotr Król z PiS, który wczoraj w hali portu lotniczego chciał urządzić konferencję prasową. Radny i dziennikarze zostali wyproszeni z holu, fotoreporterom nie pozwolono robić zdjęć. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że polecenie wydał prezydent Konstanty Dombrowicz.


  - Za wyrzucenie fotoreportera przepraszam - oświadczył prezes portu Józef Lach stanowczo zaprzeczając, że polecenie otrzymał z ratusza. - Radny nas nie powiadomił. Nie pozwoliliśmy na konferencję w związku zaostrzonymi rygorami bezpieczeństwa na lotniskach.


  Konferencja odbyła się więc na chodniku. - To już prawdopodobnie gmina Białe Błota - przypuszczał Piotr Król.


  - W sprawie wyjazdów złożyłem trzy interpelacje. Dwie do prezydenta Konstantego Dombrowicza, jedną do sekretarza miasta Jana Stranza, który nie wiedzieć czemu podpisuje prezydentowi delegacje - wyjaśniał radny. - Skorzystałem z zapisów ustawy o dostępie do informacji publicznej.


  Prezydent musiał radnemu udzielić informacji. - Chcę, aby mieszkańcy wiedzieli, że prezydent wyjeżdżał blisko 30 razy i że za trzy czwarte z nich zapłaciło miasto - dodał radny. Kosztowało to minimum 73 tys. zł. W tej kwocie nie ma wydatków na promocję ani na pobyt osób towarzyszących (minimum 16 osób), ani na obiady i przyjęcia, które w imieniu miasta wydawał.


  Konstanty Dombrowicz radiu "Gra" powiedział, że jeździ, bo... "albo Bydgoszcz będzie pipidówką, albo miastem otwartym na świat". Prezydent odwiedził m.in.: Niemcy, Rosję, Francję, USA, Hiszpanię, Wielką Brytanię, Włochy. Słowenię, Serbię i Czarnogórę, Turcję, Chiny. Był w kilkanastu państwach położonych na trzech kontynentach. Podróżował też po Polsce.


  Co na wyjazdach prezydenta zyskuje Bydgoszcz? Czekam na Państwa opinie. Dziś, w godz. 11-12, tel. nr 0 52 326-31-42.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy