Hotel dla oficerów NATO w Bydgoszczy będzie, ale później

  Hotel dla oficerów NATO w Bydgoszczy będzie, ale później

  (Lau.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pierwszą łopatę pod budowę hotelu dla oficerów NATO w Bydgoszczy Agencja Mienia Wojskowego zamierza wbić jeszcze w tym roku. Powstanie on jednak dopiero w 2008 roku.


  Pakt Północnoatlantycki finansuje budowę Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO w Bydgoszczy. Strona polska zobowiązała się do zbudowania hotelu dla oficerów przyjeżdżających na kursy. Powołano spółkę " Gromada AMW ", która miała się zająć stawianiem nie tylko hotelu, ale i wyremontowaniem pałacyku w Samostrzelu. Miało tam powstać centrum konferencyjno-wypoczynkowe dla kursantów. W marcu br. Radosław Sikorski, minister obrony narodowej, nakazał pilną kontrolę inwestycji. Ustąpiły władze spółki, a Agencja Mienia Wojskowego zadeklarowała, że wykupi udziały spółki, aby stać się właścicielem pół_to_ra_hek_tarowej działki, na której miał stanąć hotel.


  - Agencja jest już stuprocentowym właścicielem - poinformował Ireneusz Sakowski, doradca prezesa AMW. _- Odkupiliśmy udziały od Gromady po cenie wkładu pieniężnego, zapłaciliśmy także za projekt użytkowy hotelu.


  Obecnie AMW powołała nową spółkę " Military Hotels ", do której wejść ma polski podmiot należący w 100 proc. do skarbu państwa. Finansowaniem budowy ma się za-_jąć jeden z polskich banków. _- Na szczegóły za wcześnie. Zastanawiamy się, czy wykorzystać projekt Gromady, czy też dwa inne, które uwzględniają wymogi MON-u _- dodaje Sakowski. - Hotel można zbudować w półtora roku, byłby gotowy na wiosnę 2008 roku.


  Oznaczać to będzie poślizg, ponieważ min. Sikorski zapowiadał, że będzie on gotowy w połowie 2007 roku.


  A co z Samostrzelem? W AMW mówią, że komercyjnie jest to ciekawe miejsce, ale nie ma jeszcze decyzji co do łączenia Samostrzela z centrum NATO. - Najpierw musimy zbudować hotel - podkreśla doradca prezesa AMW.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy