Wciąż mało wniosków

  Wciąż mało wniosków

  (ast)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Do bydgoskiego ratusza wpłynął zaledwie ułamek wniosków o wypłatę świadczeń rodzinnych.

  Do 30 września nowe wnioski o wypłatę świadczeń rodzinnych powinno złożyć 26 tysięcy bydgoszczan. Zbliża się bowiem okres zasiłkowy 2006/2007. Tymczasem do końca lipca w wydziale świadczeń społecznych pojawiło się zaledwie około 4,5 tysiąca osób. - To bardzo mało, więc apelujemy, żeby zgłaszać się do nas z wnioskami - apelują urzędnicy.


  Niska frekwencja to nie jedyny problem. Wiele osób zgłasza się bowiem z niewypełnionymi wnioskami.

  - Oczywiście petenci mogą liczyć na naszą pomoc, ale w takich wypadkach trzeba się liczyć z dłuższym oczekiwaniem w kolejce. Nie wszystkie osoby sobie to uświadamiają i dlatego często dochodzi do nieporozumień - dodają urzędnicy. Radzą więc, żeby w miarę możliwości, pojawić się w wydziale z już wypełnionymi wnioskami.


  Przypomnijmy, że osoby, które złożyły prawidłowo wypełnione i udokumentowane wnioski na nowy okres zasiłkowy do 31 lipca, otrzymują wypłatę za wrzesień do 30 dnia tego miesiąca. Jeśli złożą wniosek w terminie do 30 września, to wypłatę za wrzesień otrzymają do 31 października tego roku.


  Wnioski przyjmowane są w wydziale świadczeń społecznych przy ulicy Grudziądzkiej 9-15, budynek "D" (parter). Wydział jest czynny od poniedziałku do piątku. Z myślą o osobach składających wnioski, urzędnicy pracują do końca sierpnia dłużej, od godziny 8 do 19.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy