Tu już nie można grać w piłkę

  Tu już nie można grać w piłkę

  (top)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Między blokami przy ul. Chodkiewicza zakazano gry w piłkę. Podobne sygnały dostajemy z całego miasta, a boisk z prawdziwego zdarzenia praktycznie nie przybywa.
  Przy ul. Chodkiewicza zakazano grać w piłkę między blokami

  Przy ul. Chodkiewicza zakazano grać w piłkę między blokami ©Tomek Czachorowski

  Boisko spółdzielni "Budowlani" między blokami przy ulicy Chodkiewicza 37/II i 37/III niedaleko szpitala dziecięcego zostało zamknięte z powodu skarg mieszkańców. Powodem były hałasy. - Większość mieszkańców tych bloków to osoby starsze. Najwyraźniej zapomniały już, że młodzież musi się gdzieś wyszaleć - powiedziała Bożena Polakiewicz ze spółdzielni mieszkaniowej "Budowlani".


  Młodzież żali się, że na miejscu boiska zasiano trawę i wystawiono tabliczki zakazujące gry. Teraz nie mają gdzie biegać za piłką. - Pozostała nam już chyba tylko gra na ulicy. Między blokami jest tak ciasno, że nie ma gdzie pokopać piłki. Albo przeszkadzają krzewy, albo karuzele i piaskownice - stwierdził nastolatek mieszkający w okolicy boiska.


  Sytuacja w całym mieście wygląda podobnie. W spółdzielni "Zrzeszeni" również zdarzały się przypadki zamykania boisk na życzenia mieszkańców.


  Władze miasta trzy lata temu ogłosiły program "Zielone sale", który miał przynieść nowe boiska i place zabaw. Jak dotąd udało się postawić boisko piłkarskie przy ulicy Sardynkowej na Osowej Górze. Pomimo że jest piaszczyste, spełnia normy turniejowe dla młodzików. To jedyny sukces w skali miasta. Przybyło za to kilka placów zabaw. Na więcej nie ma pieniędzy.


  - Chcielibyśmy nasycić miasto placami do gier i zabaw. Rady osiedli wskazały nam najlepsze miejsca, gdzie powinniśmy je wybudować. Mamy jednak ograniczone możliwości. Na terenach spółdzielni mieszkaniowych nie mamy wpływu na decyzję o budowie lub zamknięciu ewentualnych boisk - mówi Marek Wiśniewski z Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy