Znowu na cenzurowanym

  Znowu na cenzurowanym

  (h.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Halina Matelska nie wie, gdzie ma przenieść swój pawilon z kwiatami

  Halina Matelska nie wie, gdzie ma przenieść swój pawilon z kwiatami ©Tytus Żmijewski

  Kwiaciarki ze Starego Rynku czują się oszukane - otrzymały od zarządu dróg wymówienie umów dzierżawy.
  Halina Matelska nie wie, gdzie ma przenieść swój pawilon z kwiatami

  Halina Matelska nie wie, gdzie ma przenieść swój pawilon z kwiatami ©Tytus Żmijewski

  Od kilku lat kwiaciarki ze Starego Rynku starają się utrzymać swoje miejsce pracy. Urzędnicy chcą, by opuściły one płytę rynku i swoje pawilony przeniosły w inne miejsce.


  Propozycji było kilka - ratusz proponował, by kwiaciarnie znalazły się na Rybim Rynku lub w pobliżu skweru Barciszewskiego. Wreszcie w sierpniu 2005 roku prezydent Konstanty Dombrowicz oświadczył ("GP" z 25.08.2005): "Chcemy zostawić kwiaciarki na rynku".


  Jakież było więc zaskoczenie, kiedy w miniony piątek wypowiedziano im warunki umowy dzierżawy, która spisana została na rok, począwszy od 31 grudnia 2005.


  - Otrzymałyśmy pismo z zarządu dróg - wyjaśnia Halina Matelska i czyta jego treść: - "Niniejszym uprzejmie informuję, że trwające prace zmierzają do zmiany sposobu zagospodarowania płyty". Jakie prace? - zastanawia się. - Tam nic się nie dzieje! Mamy przenieść się do końca lipca. Gdzie? Na skwerze wszystkie się nie zmieścimy!


  Kwiaciarnie na rynku istnieją od 30 lat.


  - Pan Marek Kowalczyk, dyrektor zarządu dróg to dobry człowiek - dodaje Halina Matelska. - Pomagał nam, kiedy musiałyśmy zmodernizować pawilony. Sam wskazał nam tę lokalizację. Ktoś mu kazał to podpisać...


  Dokąd mają się przenieść? Nie wiadomo, dyrektor Marek Kowalczyk zaprosił panie do ratusza - dziś powiiny dowiedzieć się, jakie są zamiary miasta.


  - Napiszemy po pani prezydentowej Kaczyńskiej. Ona uratowała kwiaciarki warszawskie, więc może i nam pomoże - mówi Krystyna Serafikowicz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy