Internetowy uśmiech

  Internetowy uśmiech

  (maw)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od wczoraj mali pacjenci z oddziału neurologii Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Chodkiewicza mogą korzystać z mini-pracowni internetowej.

  Zakup czterech komputerów sfinansowała Telekomunikacja Polska, w ramach projektu "Internetowy Uśmiech". - Stanowiska komputerowe są kolorowe i przyjazne dzieciom. Dostosowaliśmy je do ich potrzeb oraz zabezpieczyliśmy przed zagrożeniami z Internetu. Młodzi pacjenci będą z nich korzystać wraz z nauczycielami podczas zajęć szkolnych oraz w czasie wolnym - wyjaśnia Maria Piechocka, szefowa biura prasowego Telekomunikacji Polskiej w Poznaniu.


  Dzieci nie kryją radości z nowych komputerów z dostępem do sieci.14-letnią Małgosię Jersak pasjonuje fizyka i nauki ścisłe.

  - Chciałabym znaleźć w sieci wiadomości, które rozwiną moją wiedzę. Z kolei 11-letnia Dominika Graczkowska ma nadzieję, że pogra w gry komputerowe. - Chcę też na czacie porozmawiać z innymi chorymi dziećmi. Może w ten sposób im pomogę?


  Jedna z dziewczynek dodaje: - Z początku korzystanie z Internetu sprawiało mi trudność, słyszałam też, że Internet ma wiele wad. W końcu się do niego przekonałam. Przez sieć poznałam nowe koleżanki i kolegów, często z bardzo odległych miejscowości.


  To trzecia taka mini-pracownia internetowa w kraju. Pierwszą, dwa dni temu otwarto w jednym z warszawskich szpitali,a drugą wczoraj w Inowrocławiu. Do końca roku powstanie ich co najmniej 40 ze 160 komputerami.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy