Po asfalcie i kostce

  Po asfalcie i kostce

  Agnieszka Głowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ul. Zakątek będzie miała nowe nawierzchnie na skrzyżowaniach z ul. Żeglarską i Średnią

  Ul. Zakątek będzie miała nowe nawierzchnie na skrzyżowaniach z ul. Żeglarską i Średnią ©Tomek Czachorowski

  Ul. Żeglarska za kilka dni będzie równa jak stół. W tym roku podobne zmiany czekają jeszcze Niecałą, Średnią, Półwiejską i okoliczne uliczki na Jachcicach.
  Ul. Zakątek będzie miała nowe nawierzchnie na skrzyżowaniach z ul. Żeglarską i Średnią

  Ul. Zakątek będzie miała nowe nawierzchnie na skrzyżowaniach z ul. Żeglarską i Średnią ©Tomek Czachorowski

       Mieszkańcy dzielnicy za dworcem od lat narzekali na fatalny stan swoich dróg. Większość z uliczek była zwykłymi gruntówkami. Niedługo jednak biec będzie w okolicy nowa ruchliwa arteria - trasa W-Z, która zepnie Śródmieście z zachodnimi dzielnicami. Nim to nastąpi szefowie dróg miejskich zdecydowali, że trzeba poprawić stan dróg dojazdowych do przyszłej drogi.
       W tej chwili trwają remonty nawierzchni uliczek na Jachcicach.
  Już za kilka dni gotowa będzie pierwsza z nich - ul. Żeglarska. Do końca czerwca prace zakończą się także na ul. Rynkowskiej, która biegnie tuż przy cmentarzu. W lipcu nową nawierzchnią pojedziemy na ul. Półwiejskiej i Niecałej.
       W pierwszej kolejności poprawiane są ulice długie takie jak: Półwiejska na odcinku od Ludwikowo do Kolejarskiej, Rynkowska, Żeglarska do ul. Zakątek, Niecała.
       - Powstają obniżenia przy przejściach dla pieszych przystosowane dla osób niepełnosprawnych czy elementy uspokajające ruch - wyjaśnia Bogumił Grenz, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. - Na Półwiejskiej zbudujemy w nowatorski sposób cztery skrzyżowania. Specjalne wyniesienia spowoduję, że kierowcy wjeżdżając na nie będą musieli zwalniać. Powstaną także cztery progi zwalniające.
       Po nich przyjdzie czas na krótkie uliczki poprzeczne łączące główne ulice na Jachcicach: Olsztyńską, Zamkniętą, Kolejarską.
       Remonty w tej dzielnicy pochłoną sporą część pieniędzy zapisanych w tym roku w budżecie miasta na remonty dróg. W sumie Bydgoszcz wyda na to 30 mln zł, a sama nawierzchnia na ul. Niecałej i Półwiejskiej kosztować będzie około 2,5 mln zł.
       Ulice otrzymają nawierzchnię z asfaltu lub kostki polbrukowej. Wraz z remontem dróg prowadzone są także prace przy sieci wodociągowej i kanalizacji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy