Centroprawicowa koalicja

  Centroprawicowa koalicja

  Hanna Walenczykowska

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Politycy Ligi Polskich Rodzin, tworzący Ruch Samorządowy, do wyborów chcą iść razem z PiS-em.
       W minionym tygodniu część polityków LPR utworzyła Ruch Samorządowy. Należy niego m.in. dwóch bydgoskich radnych Stanisław Grodzicki i Sławomir Młodzikowski. - Chcemy utworzyć centroprawicową koalicję wyborczą do rad gmin, samorządu województwa oraz bezpośrednich wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów. Także w Bydgoszczy - wyjaśnia Maciej Eckardt, radny sejmiku kujawsko-pomorskiego oraz lider ruchu. - Zamierzamy poprzeć kandydata PiS w wyborach prezydenckich.
  Są dwie osoby. Uważam, że obie bardzo dobre. Uzgodniliśmy z PiS także, by na styl amerykański prowadzić kampanię kandydatów na prezydentów i ich zastępców. Jeśli jeden będzie z PiS-u, to drugi z Ruchu Samorządowego.

       Maciej Eckardt wyjawił, że jednym z głównych postulatów, którymi ruch zamierza pozyskać wyborców jest propozycja, by internet stał się siecią komunalną.
       Na temat przyszłego koalicjanta niewiele chciał powiedzieć radny Tomasz Rega, asystent posła Tomasza Markowskiego z PiS.
       - Rozmawiamy, chcemy aby prawica była jak najszerszym ruchem - mówi radny Rega i podkreśla, że decyzje zapadną po kongresie partii, czyli po 4 czerwca.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy