Spróbujemy nabrać bez zawieszania

  Spróbujemy nabrać bez zawieszania

  Ewa abramczyk-boguszewska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - <i>Przy elektronicznym naborze do szkół nie powinno być już takich problemów jak w ubiegłym roku</i> - mówią w wydziale edukacji. Bydgoszcz ma dostać lepszy serwer.

  Podobnie jak w ubiegłym roku nabór do bydgoskich szkół ponadgimnazjalnych prowadzony będzie elektronicznie. Obecnie administratorzy w gimnazjach wprowadzają do systemu dane kandydatów. Każdy z uczniów będzie miał swoje konto. Hasła do nich młodzież miała otrzymać 28 maja. Rozpoczęcie rejestracji kandydatów zaplanowano na najbliższy poniedziałek.


  Nowe terminy


  Terminy trzeba jednak zmienić, ponieważ 28 maja przypada w niedzielę. Ponadto, w związku z wizytą papieża Benedykta XVI, piątek, 26 maja będzie w szkołach wolny.


  - Loginy uczniowie dostaną więc w poniedziałek, 29 maja - informuje Krzysztof Gatz z Wydziału Edukacji i Sportu bydgoskiego ratusza. - Tego dnia już będą mogli się rejestrować, drukować podania.


  CO, gdzie, kiedy?


  - Rejestracja kandydatów rozpocznie się w poniedziałek, 29 maja. Uczniowie mają czas do 14 czerwca, aby wybrać szkoły i dostarczyć do nich podania. Ogłoszenie wyników odbędzie się 28 czerwca o godz. 12. Kandydaci mają dwa dni na potwierdzenie woli nauki w szkole, do której zostali przyjęci.


  - Wszystkie informacje można znaleźć na www.bydgoszcz.edu.com.pl lub www.bydgoszcz.pl/rekrutacja


  Będzie lepiej


  Krzysztof Gatz obiecuje, że nie powinno być już takich problemów jak podczas ubiegłorocznego ogłaszania wyników. Wówczas strona się zawieszała, ponieważ wszyscy jednocześnie chcieli sprawdzić wyniki. - Poprosiliśmy o szybszy, większy serwer - mówi Krzysztof Gatz. - Tak jak w ubiegłym roku, dyrektorzy szkół będą mieli możliwość wcześniejszego ściągnięcia list przyjętych.


  Kandydaci spoza Bydgoszczy (ich gimnazja nie są włączone do systemu) mogą poprosić o pomoc nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych. Stanowiska komputerowe dla wszystkich udostępni w poniedziałek Zespół Szkół Elektronicznych.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy