Nowe okno teatru

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Bartosz Frąckowiak (z prawej) i Wiktor Rubin przy laptopie

  Bartosz Frąckowiak (z prawej) i Wiktor Rubin przy laptopie ©Tomek Czachorowski

  Na miesiąc przed ostatnią w tym sezonie premierą w Teatrze Polskim jego pracownicy uruchomili internetowy blog. W ten sposób promują spektakl "Tramwaj zwany pożądaniem".
  Bartosz Frąckowiak (z prawej) i Wiktor Rubin przy laptopie

  Bartosz Frąckowiak (z prawej) i Wiktor Rubin przy laptopie ©Tomek Czachorowski

       Przez najbliższy miesiąc reżyser, dramaturg i aktorzy pracujący nad spektaklem będą na specjalnej stronie internetowej umieszczać relacje i opisy poszczególnych etapów przygotowań do premiery. Znajdziemy na niej również ich refleksje i zdjęcia z prób.
       Odkrywają tajemnice
       
  - O ile wiem żaden spektakl w Polsce ani nawet teatr nie ma takiego bloga. Za to niezwykle popularne są w Anglii czy Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej - mówi Bartek Frąckowiak, dramaturg pracujący przy "Tramwaju...". - Sam spektakl to odrębna całość. Czymś innym są za to przygotowania do niego. Dzięki odkryciu tych tajemnic, chcemy zaangażować widzów w życie teatru i wciągnąć w dyskusję.
       Chociaż blog działa dopiero od tygodnia, to cieszy się sporym zainteresowaniem. Wpisy czytelników pojawiły się już pierwszego dnia. Są też odpowiedzi aktorów.
       Spaja ich wewnętrznie
       
  Blog nie tylko pomaga teatrowi zachęcić widzów i rozreklamować spektakl. - To że pracuje nad nim cała ekipa spaja nas jako zespół - mówi Bartek Frąckowiak. Dodaje też, że blog nie przestanie działać z dniem premiery. Będzie czekać na opinie i komentarze po spektaklach.
       Stronę znajdziemy pod adresem: www.teatrpolski.pl/blog. Premierę "Tramwaju zwanego pożądaniem" zaplanowano na 17 czerwca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy