Zjednoczeni dla apelacji?

  Zjednoczeni dla apelacji?

  (h.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Parlamentarzyści PO apelują do PiS, by wyegzekwowało utworzenie Sądu Apelacyjnego i Prokuratury Apelacyjnej w Bydgoszczy.

  Wszyscy bydgoscy parlamentarzyści z PO, PiS i SLD złożyli interpelacje w sprawie utworzenia Sądu Apelacyjnego i Prokuratury Apelacyjnej w Bydgoszczy.


  - Dwustołeczność regionu była kompromisem - wyjaśnia poseł Teresa Piotrowska. - Kłótnie Bydgoszczy z Toruniem nie służą województwu. Dlatego należy wreszcie jasno powiedzieć: administracja rządowa w Bydgoszczy, jednostki samorządu województwa w Toruniu. Parlamentarzyści PiS muszą wymusić na swoim ministrze korzystną dla nas decyzję.


  - Jeśli sąd nie powstanie, to będzie to grzech zaniechania ze strony PiS - dodał poseł Paweł Olszewski.


  O komentarz poprosiliśmy posła PiS Andrzeja Walkowiaka. - Szkoda, że Platforma robi coś naszym kosztem. O te instytucje zabiegamy od samego początku. Toruń także czyni swoje starania. Trzeba być wytrwałym i cierpliwym.


  W poniedziałek w Nieszawie w tej sprawie spotkają się parlamentarzyści wszystkich partii politycznych z naszego regionu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy