Trzy nowe kładki na Wyspę Młyńską

  Trzy nowe kładki na Wyspę Młyńską

  Anna Stasiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Trzy nowe kładki połączą Wyspę Młyńską z resztą miasta. Dzięki inwestycji jeden z bardziej uroczych zakątków Bydgoszczy wypięknieje.

  Konkurs na koncepcję zagospodarowania Wyspy Młyńskiej wygrali warszawscy architekci z "Grupy 3J". Zgodnie z ich pomysłem, na Wyspę Młyńską będzie można dostać się 3 kładkami. Pierwsza będzie zlokalizowana od strony ulicy Świętej Trójcy. Do drugiej dostaniemy się od strony Wełnianego Rynku. Wreszcie trzecią dojdziemy lub dojedziemy z wyspy do Opery Nova. - Ta ostatnia będzie najbardziej nowoczesna - informuje Robert Łucka, architekt miasta. - Pozostałe mają nawiązywać do historycznego charakteru otoczenia. Pojawią się między innymi stylizowane latarnie i inne elementy.


  Na spacer


  To jednak nie wszystko. Projekt warszawskich architektów zakłada, że Wyspa Młyńska zmieni swój charakter i stanie się ulubionym miejscem odpoczynku nie tylko bydgoszczan. - Będą alejki spacerowe, ławeczki i nowe oświetlenie. Uporządkowana zostanie zieleń - wymienia Łucka. - Cieszę się, że w końcu znalazły się pieniądze na Wyspę Młyńską. To jedna z bardziej interesujących rzeczy. Bydgoszcz jest chyba jedynym miastem w Polsce, które ma taką oazę zieleni w samym centrum - dodaje.


  Zaczną od kładek


  Pierwszy etap prac, czyli budowa trzech kładek ma zacząć się jeszcze w czerwcu tego roku. Na przyszły rok zaplanowano remont budynku przy ulicy Mennica 6. Całkowity koszt rewitalizacji Wyspy Młyńskiej to około 30 milionów złotych. Większość miasto chce pozyskać ze środków unijnych. Jest szansa, że Bydgoszcz dostanie kolejne środki z zewnątrz na kolejny etap inwestycji na wyspie. Dzięki tym pieniądzom można by wyremontować budynki przy ul. Mennica 4 i 7, Biały i Czerwony Spichrz oraz Dom Młynarza. Niestety, już wiadomo, że pierwszy etap będzie droższy niż przypuszczano. - Wydatki przekroczymy o półtora miliona złotych - informuje prezydent Konstanty Dombrowicz. - Inwestycja będzie kosztowała około 9 milionów złotych. Wyższe koszty wynikają z powodu stosowania różnych technologii - wyjaśnia. Prace, które mają ruszyć w czerwcu, wykona konsorcjum składające się z 4 firm.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy