Przeciw agresji w podstawówce

  Przeciw agresji w podstawówce

  (ag)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Anna Głowska, dyrektor SP nr 28, szkoły, która uczestniczy w programie "Stop agresji"

  Anna Głowska, dyrektor SP nr 28, szkoły, która uczestniczy w programie "Stop agresji" ©Tytus Żmijewski

  Dzieci z podstawówki przy ul. Baczyńskiego czują się zagrożone przez jednego z uczniów najstarszej klasy. - <i>Znamy sprawę i próbujemy ją rozwiązać wspólnie ze specjalistami z policji </i>- mówi dyrektor szkoły Anna Głowska.
  Anna Głowska, dyrektor SP nr 28, szkoły, która uczestniczy w programie &quot;Stop agresji&quot;

  Anna Głowska, dyrektor SP nr 28, szkoły, która uczestniczy w programie "Stop agresji" ©Tytus Żmijewski

       Skargi na agresywnego szóstoklasistę spływały do dyrekcji od dawna. - Próbowaliśmy temu zaradzić wspólnie z wychowawcą i pedagogiem szkolnym. Jesteśmy też w stałym kontakcie z matką - opowiada Głowska. Miarka przebrała się jednak dwa tygodnie temu, gdy wyszło na jaw, że szóstoklasista wraz z dwoma kolegami próbował wyłudzić od czwartoklasisty 15 zł. Chłopiec przeraził się, a całą historię opowiedział rodzicom. Od nich następnego dnia o wszystkim dowiedzieli się nauczyciele.
       Zaraz po tym zdarzeniu pedagog szkolny przeprowadził anonimową ankietę na temat agresji i bezpieczeństwa. Okazało się, że spora grupa dzieci boi się agresywnego szóstoklasisty. - Sprawa okazała się bardziej poważna niż przypuszczaliśmy - mówi dyrektor. - Wtedy postanowiliśmy zawiadomić o całej sprawie policję. Okazało się, że nasz chłopiec był już notowany w ich kartotekach.
       
  - Nie wszystkie szkoły zauważają problem agresji wśród uczniów. Szkoła Podstawowa nr 28 jest w tym przypadku godna naśladowania. Dyrektor i pedagog tej placówki natychmiast reagują na wszelkie przejawy przemocy. Jestem w stałym kontakcie ze szkołą - wyjaśnia mł. aspirant Robert Bzdawski, który w komisariacie Wyżyny zajmuje się m.in. patologią młodzieży.Teraz problemem agresywnego chłopca zajmują się wspólnie pedagodzy i policja. Od ich decyzji zależy, czy sprawa ta trafi do sądu dla nieletnich, czy też wystarczą rozmowy z uczniem. - Na pewno jednak nie będziemy go wyrzucać go ze szkoły. Chcemy rozwiązać sprawę, a nie przerzucać ją na barki innych - mówią w podstawówce nauczyciele.
       Szkoła Podstawowa nr 28 bierze także udział w akcji "Stop agresji". Uczestniczy w niej łącznie 15 szkół z Łęgnowa, Kapuścisk i Wyżyn. - Uczniowie w aktywny sposób wyrażają swoją dezaprobatę dla wszelkich form agresji, a jej przesłanie w tym roku nastawione jest na potępianie wandalizmu - wyjaśnia mł. aspirant Bzdawski. W ramach tej imprezy przygotowano konkurs plastyczny na projekt graffiti o dowolnej tematyce. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i będą zdobiły elewacje garaży na ul. Bełzy oraz rozweselą nieciekawe pomieszczenia na odpady. Jeżeli pomysł spotka się z przychylnością mieszkańców osiedla, konkurs będzie kontynuowany. Zorganizowany został także konkurs fotograficzny pod nazwą "Świat kontrastów". Rozwiązanie konkursów i finał całej akcji "Stop wandalizmowi" zaplanowano na 19 czerwca na Łuczniczce.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy