Szkoły pod ochroną

  Szkoły pod ochroną

  (ast)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Młodzi bezrobotni mężczyźni mogą pracować jako ochroniarze w szkołach. Urząd pracy prowadzi nabór do połowy maja.
       To druga edycja programu "Młodzi dla szkoły". Podczas pierwszej w 40 szkołach (połowa w Bydgoszczy, połowa w Powiecie Bydgoskim) młodzi mężczyźni zaczęli pracować jako ochroniarze. Chodziło przede wszystkim o zwiększenie bezpieczeństwa uczniów. - Okazało się, że z efektów programu są zadowoleni zarówno dyrektorzy szkół, uczniowie, jak i rodzice. I stąd wziął się pomysł na kolejną edycję - mówi Barbara Grabowska, kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy. - Chcemy, żeby od nowego roku szkolnego chętni zaczęli pracę.
       Kandydaci na ochroniarzy mogą zgłaszać się do urzędu pracy do połowy maja. Młodzi mężczyźni mają pracować w 30 szkołach na terenie Bydgoszczy i 10 na terenie Powiatu Bydgoskiego. Urząd pracy szuka mężczyzn z wykształceniem średnim, w wieku od 23 do 30 lat. W czerwcu zaczną szkolenie, po którym uzyskają licencję pracownika ochrony osób i mienia. Pracę rozpoczną z początkiem września. Koszty szkolenia pokryje Europejski Fundusz Społeczny, a stażu - Fundusz Pracy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy