Ambasador z wizytą

  Ambasador z wizytą

  (ast)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Dziś do Bydgoszczy przyjeżdża Reinhard Schweppe, ambasador Niemiec w Polsce. Spotka się z młodzieżą i bydgoskimi władzami.

  Program jednodniowej wizyty Reinharda Schweppe w Bydgoszczy będzie bardzo napięty. O godzinie 11.30 ambasador spotka się przy ulicy Nowodworskiej 13 z młodzieżą II Liceum Ogólnokształcącego. Od godziny 13 będzie zwiedzał w bydgoskim spichrzu otwartą niedawno wystawę "Polacy i Niemcy w Bydgoszczy". Później Reinhard Schweppe zje w restauracji przy ulicy Mostowej obiad, wydany dla niego przez prezydenta Konstantego Dombrowicza.


  O godz.

  15.30 ambasador spotka się z Józefem Ramlauem, wojewodą kujawsko-pomorskim. Na zakończenie wizyty Reinhard Schweppe będzie uczestniczył w koncercie w Filharmonii Pomorskiej. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej pod dyrekcją Wojciecha Michniewskiego wykona IX Symfonię Gustava Mahlera.


  Dr Reinhard Schweppe jest ambasadorem Niemiec w Polsce od 1 marca. Absolwent prawa i ekonomii uniwersytetów we Freiburgu i Hamburgu. W służbie dyplomatycznej pracuje od 1977 r.; był m.in. na placówkach w Pretorii, Waszyngtonie, New Delhi. Od 1993 r. pracował w departamencie europejskim niemieckiego MSZ, od 1999 r. jako jego dyrektor.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy