Latamy już do Berlina i do Kopenhagi

  Latamy już do Berlina i do Kopenhagi

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ten saab ma 34 miejsc na pokładzie. Od wczoraj lata na linii Berlin-Bydgoszcz- Kopenhaga.

  Ten saab ma 34 miejsc na pokładzie. Od wczoraj lata na linii Berlin-Bydgoszcz- Kopenhaga. ©Bogdan Dondajewski

  Bydgoskie lotnisko ma od wczoraj stałe połączenia z kolejny- mi miastami Europy. Oprócz Warszawy i Londynu możemy latać do Kopenhagi i Berlina. Cóż z tego - z pierwszych lotów skorzystało zaledwie kilka osób.
  Ten saab ma 34 miejsc na pokładzie. Od wczoraj lata na linii Berlin-Bydgoszcz- Kopenhaga.

  Ten saab ma 34 miejsc na pokładzie. Od wczoraj lata na linii Berlin-Bydgoszcz- Kopenhaga. ©Bogdan Dondajewski

  Podróżni wylatujący do stolicy Danii przyjechali na bydgoskie lotnisko tuż po godz. 10 rano. Bilety kupiły trzy osoby, m.in. Andrzej Cieśko z Barcina. - Często latam do Kopenhagi. Tym razem w interesach - mówił przed odprawą. - Na pierwszy lot, który miał odbyć się dwa tygodnie temu, biletu nie kupiłem. Słyszałem, że samolot zepsuł się przed odlotem i nie wystartował. Mam nadzieję, że teraz nie spotka mnie podobna niespodzianka.


  Silniki o.k.


  Tym razem maszyna linii Direct Fly wystartowała planowo, czyli o godz. 11.30. Na pokładzie było zaledwie siedmiu pasażerów. Czterech przyleciało wcześniej z Berlina.


  Kilka godzin później ta sama maszyna wróciła do Bydgoszczy. Na jej pokładzie było kilku pasażerów z Danii. Niestety, w Bydgoszczy nikt nie dosiadł się do nich i planowo o godz. 16.10 maszyna odleciała do stolicy Niemiec. To oznacza, że na inauguracyjny lot Berlin-Bydgoszcz-Kopenhaga i z powrotem zdecydowało się zaledwie kilka osób. Mogło 68, bowiem Saab 340a, który obsługuje to połączenie ma 34 miejsc na pokładzie.


  Cena na zachętę


  Czy niska frekwencja nie zniechęci szefostwa Direct Fly i nie przyczyni się do likwidacji tych połączeń? - Na pewno nie - zapewnia Zofia Hekiert, zastępca prezesa zarządu bydgoskiego lotniska. - Od długiego weekendu powinno być już zdecydowanie lepiej. W końcu przewoźnik obniżył ceny biletów.


  Londyn - godzinę wcześniej


  Przypominamy: samolot z Londynu w poniedziałki, środy, piątki i niedziele ląduje w Bydgoszczy o godz. 20.35 a do Londynu startuje o godz. 21. Rozkład lotów we wtorki, czwartki i soboty nie uległ zmianie - start do Londynu o godz. 15.10.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy