Zawsze niech będzie słońce

  Zawsze niech będzie słońce

  Anna Stasiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Walentyna Jałocha była zachwycona występem przedszkolaków

  Walentyna Jałocha była zachwycona występem przedszkolaków ©Jarosław Pruss

  Walentyna Jałocha, jedna z gwiazd programu "Europa da się lubić" odwiedziła wczoraj przedszkole "Mały Poliglota".
  Walentyna Jałocha była zachwycona występem przedszkolaków

  Walentyna Jałocha była zachwycona występem przedszkolaków ©Jarosław Pruss

  Okazją do wizyty był obchodzony wczoraj w przedszkolu przy ulicy Glinki "Dzień rosyjski". Dzieci przywitały się z gościem oczywiście po rosyjsku, a potem obejrzały krótki film o największych miastach Rosji i najważniejszych zabytkach tego kraju. - Czy Rosja jest dużym krajem? - pytała dzieci nauczycielka. - Taak! - odpowiadały chórem przedszkolaki. Nie zabrakło też słynnej "Kalinki" oraz piosenki "Zawsze niech będzie słońce". Było też przedstawienie i skecze w języku rosyjskim.


  Na ludowo


  Walentyna Jałocha bardzo żywiołowo reagowała na występy dzieci.

  W pewnym momencie podeszła do grupy przedszkolaków i zaczęła się z nimi bawić. Przywiozła też rosyjski strój ludowy, w którym zaprezentowała się pracująca w przedszkolu pani Sylwia. Na koniec był też czas na wspólne zdjęcie z gościem. Maluchy dostały też fotografie Walentyny Jałochy z jej autografem.


  - Do występu przygotowaliśmy się od miesiąca - mówi Małgorzata Ossendowska, dyrektor przedszkola "Mały Poliglota". - Dzieci uczyły się słówek i zwrotów po rosyjsku. Nie było większych problemów, bo niedawno w naszym przedszkolu przygotowaliśmy program o zdrowiu i wtedy dzieci również mówiły w różnych językach.


  W przedszkolu przy ulicy Glinki był już dzień poświęcony Włochom, Hiszpanii, Anglii, Szwecji. Z okazji "Dnia angielskiego" dzieci odwiedził Kevin Aiston, także uczestnik "Europa da się lubić".


  Goście z Grecji


  - Niedługo zaczniemy przygotowywać się do "Dnia greckiego", który w czerwcu będziemy obchodzić w naszym przedszkolu. Specjalnie z tej okazji przyjedzie do nas grupa rodziców i dzieci z zaprzyjaźnionego z nami greckiego Patras - dodaje Małgorzata Ossendowska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy