Lewicowe klimaty

  (jad)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <i>- Bydgoszcz jest dla lewicy bardzo ważnym miastem </i>- tak rozpoczął wczoraj konferencję prasową przewodniczący Socjaldemokracji Polskiej Marek Borowski. - <i>Nie tylko ze względu na wielkość, ale i na przyjazny dla lewicy klimat.

  Borowski nie ukrywał, że sprowadziły go do miasta jesienne wybory samorządowe. Będą one pierwszym sprawdzianem powoli jednoczącej się lewicy po ubiegłorocznych porażkach. - A za półtora tygodnia poznacie państwo jednego, wspólnego kandydata bydgoskiej lewicy na prezydenta miasta - obiecał Borowski.


  Mówił również o głównych celach zbliżającej się kampanii samorządowej. Najważniejszym zadaniem SdPl ma być stworzenie "uczciwego, przejrzystego i nieskorumpowanego" samorządu. Takiego, który będzie w stanie maksymalnie wykorzystać unijne pieniądze dla rozwoju regionu. Szef SdPl podkreślił też, że bardzo ważne dla partii jest tworzenie społeczeństwa obywatelskiego, rozwijanie edukacji oraz wspieranie przedsiębiorczości.


  Zdaniem Marka Borowskiego SdPl wystawiając kandydatów na stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, nie może popełnić błędów SLD: - Będą to ludzie uczciwi i kompetentni.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy