Kolejki do okienka

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jeszcze trzy tygodnie czasu mamy na złożenie deklaracji podatkowych. Aby uniknąć kole jek, w niektórych urzędach skar bowych zamontowano specjalne automaty, ale nie u nas.

  W urzędach skarbowych kilku miast w Polsce pojawiły się tzw. urzędomaty. Maszyny, wielkości bankomatu, stoją już m.in. w Krakowie, Łomży i Szczecinie. Przyjmują deklaracje, robią im zdjęcie i wydają potwierdzenie odbioru. W ten sposób


  wyręczają panie


  w okienkach i rozładowują uciążliwe kolejki. - Bardzo dobry pomysł, ale pod warunkiem, że wszystkie deklaracje są wypełnione poprawnie. Pani w okienku zawsze ma możliwość szybkiej korekty, na przykład brakującego podpisu. Maszyna już nie - uważa Stanisław Doman, naczelnik II Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy.


  Do kiedy z tym PIT-em?


  W tym roku podatnicy mogą składać wypełnione deklaracje do 2 maja 2006 roku. Można je wysłać pocztą albo przynieść osobiście.


  Niestety, na razie nie planuje się ustawienia takich maszyn w bydgoskich urzędach skarbowych i podatnikom pozostają tradycyjne metody kontaktu z fiskusem. Lepiej więc zrobić to teraz, gdyż bydgoskie urzędy skarbowe, jak zwykle, wypełnią się ludźmi pod koniec kwietnia. - Podatnicy zostawiają rozliczenie na ostatni moment. Ostatnie dni kwietnia to zawsze tłok w urzędach. Lepiej zrobić to teraz, niż stać i denerwować się w długich kolejkach - radzi Ireneusz Najmowicz, naczelnik bydgoskiej "Jedynki".


  Jednak wiele osób


  nie ma czasu złożyć


  swojego zeznania podatkowego. Urzędy czynne są tylko od poniedziałku do piątku i to w godzinach pracy większości podatników. Specjalnie dla nich, wszystkie urzędy w Polsce w ramach "Drzwi otwartych" będą czynne w sobotę, 22 kwietnia. - W ten dzień będzie można zwiedzić urzędy, przyjrzeć się naszej pracy i przynieść swojego PIT-a. W tym roku, tak jak w ubiegłym, będą też konkursy i nagrody. Wszystkich gorąco zapraszamy - zachęca Maciej Cichański, rzecznik bydgoskiej Izby Skarbowej.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy