Kolory zabiorą je do Szwecji

  Kolory zabiorą je do Szwecji

  (ea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Alexandra i Kim zaprzyaźniły się z bydgoskimi przedszkolakami

  Alexandra i Kim zaprzyaźniły się z bydgoskimi przedszkolakami ©Tomasz Czachorowski

  Szwedki Kim i Alexandra ostatnie trzy tygodnie spędziły w Bydgoszczy. Przyjechały na praktyki do angielskojęzycznego przedszkola "Mały Poliglota".
  Alexandra i Kim zaprzyaźniły się z bydgoskimi przedszkolakami

  Alexandra i Kim zaprzyaźniły się z bydgoskimi przedszkolakami ©Tomasz Czachorowski

  Przedszkole nr 28 Angielskojęzyczne "Mały Poliglota" mieści się przy ul. Glinki. Od niedawna współpracuje z jedną ze szwedzkich szkół średnich. - Już w ubiegłym roku odwiedzili nas uczniowie, zainteresowani pracą w wychowaniu przedszkolnym - opowiada Małgorzata Ossendowska, dyrektor przedszkola. - Teraz przyjechały kolejne dwie osoby.


  Kim Berglund i Alexandra Nestor mają po 18 lat i są w drugiej klasie (ich szkoła to odpowiednik naszego liceum). Podoba im się bydgoskie przedszkole. - Od razu zauważyłyśmy, że jest tu bardzo kolorowo. To bardzo fajny pomysł - mówią. - W naszych przedszkolach ściany są jednolite.


  Spotkania z dziećmi były okazją do przybliżenia małym bydgoszczanom kultury i wiedzy o Szwecji. W przedszkolu zorganizowano nawet tydzień szwedzki. - Wspólnie też przygotowaliśmy kartki świąteczne, malowaliśmy jajka - opowiadają. Dziewczyny zwiedziły też Bydgoszcz, a po zajęciach w przedszkolu spotykały się ze swoimi polskimi rówieśnikami.


  Kim swoją przyszłość wiąże z pracą w przedszkolu, chce być nauczycielką. - Ale chciałabym też opiekować się niepełnosprawnymi ludźmi - dodaje. Alexandra nie jest jeszcze pewna, czy praca z kilkuletnimi maluchami to jej powołanie.


  Dziewczyny wróciły do domu w piątek. Niebawem do Szwecji w ramach współpracy wyjadą dwie nauczycielki z "Małego Poligloty". Odwiedzą tam przedszkole i szkołę.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy