Początek w lipcu

  (h.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj wojewoda zgodził się na zmianę terminu rozpoczęcia budowy, a dyrektor Roman Dembek otrzymał ostatecznie wypowiedzenie z pracy.

  Wczoraj Marzenna Drab, wicewojewoda podpisała zgodę na przesunięcie terminu rozpoczęcia budowy odcinka trasy W-Z. Miasto musi ją zacząć 7 lipca br., zakończyć w listopadzie 2007 i rozliczyć do 31.12.2008.


  Także wczoraj Roman Dembek, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej otrzymał ostatecznie wypowiedzenie. Jak dowiedzieliśmy się, związki zawodowe w ZDMiKP nie oceniły negatywnie jego pracy.


  - Wprawdzie dyrektor był odpowiedzialny za to, co się stało, ale nie było tam jego winy. Poprosiliśmy prezydenta o wycofanie decyzji - powiedział przedstawiciel międzybranżowego związku zawodowego. W drugim związku usłyszeliśmy: - Nasza opinia nie była negatywna.


  Prezydent jednak pozbył się dyrektora. Zapytaliśmy, czy otrzymał on zwolnienie wraz ze zwolnieniem z obowiązku świadczenia pracy. Prezydent nie odpowiedział na to pytanie. Dyrektorem p.o. został wczoraj, wprowadzony do jednostki przez Lidię Wilniewczyc, zastępcę prezydenta, Edward Dobrowolski. Wcześniej dyrektor wydziału uprawnień komunikacyjnych, w czasie poprzedniej prezydentury, był dyrektorem administracyjnym w UM. Zdaniem wtajemniczonych, dyrektor Dobrowolski jest specjalistą od prowadzenia procedur przetargowych.


  Przypomnijmy, ZDMiKP od ubiegłego roku jest jednostką budżetową. Dyrektor zarządu dróg nie ma wielu uprawnień. Wszystkie kluczowe decyzje, w tym dotyczące finansów i inwestycji zapadają w ratuszu.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy