Wsparcie od ręki

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziesięć lat temu w "Wiatraku" powstała poradnia wsparcia. Od sześciu lat działa tutaj także punkt informacji o sektach i nowych ruchach religijnych.
       Wolontariusze pracujący w poradni wparcia pomagają osobom mającym problemy osobiste (relacje interpersonalne w pracy, w szkole, kłopoty z emocjami i uczuciami, w związkach uczuciowych, trudności związane z chorobą psychiczną własną lub członka rodziny, doświadczają przemocy w rodzinie, są uzależnione od alkoholu czy narkotyków).
       Tutaj można się także poradzić się w sprawie kłopotów małżeńskich czy wychowawczych.
       Indywidualnie można się spotkać z psychologiem, psychiatrą i pedagogiem (w godz. 17-20). Obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod numerem tel. 052 32 34 810 lub osobiście w biurze "Wiatraka" (ul. Bołtucia 5).
       Kto woli zachować incognito, ten może skorzystać z telefonu zaufania: 052 346 71 78 od poniedziałku do piątku w godz. 17 - 20.
       Zajęcia terapeutyczne prowadzone są w grupach wsparcia, m. in. dla osób doświadczających przemocy w rodzinie, DDA (dorosłe dzieci alkoholików), dla osób z problemami psychicznymi.
       W roku 2005 w Poradni "Wiatrak" udzielono około 600 porad. Oprócz codziennych konsultacji i wsparcia w telefonie zaufania przeprowadzono programy profilaktyczne: "Tęcza uczuć przedszkolaka" oraz "Czysty indeks".
       Wszystkie porady udzielane przez specjalistów w Poradni "Wiatrak" są bezpłatne. Nie płaci się także za udział w grupach wsparcia i programach profilaktycznych czy terapeutycznych.
       Działalność profilaktyczna jest jednym z celów, na które zostaną przeznaczone wpłaty z 1 proc. podatku dochodowego. Szczegóły na: www.wiatrak.org.pl/procent.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy