Dodatkowa kasa na drogi

  Dodatkowa kasa na drogi

  Anna Stasiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Sześć milionów z nadwyżki budżetowej ma trafić na drogi. Ostateczna decyzja należy do radnych.
       Sprawozdanie z ubiegłorocznego budżetu trafiło już do Regionalnej Izby Obrachunkowej i Rady Miasta. Pozytywna ocena budżetu przez radnych będzie oznaczała udzielenie prezydentowi Konstantemu Dombrowiczowi absolutorium.
       Budżet 2005 (w mln zł)
       dochody - ok. 822
       wydatki - ok. 810
       inwestycje - ok. 97
       zadłużenie - ok. 243

       - Najbardziej cieszymy się z nadwyżki budżetowej - mówi prezydent Dombrowicz. Na co przeznaczyć pieniądze, zdecyduje Rada Miasta w kwietniu. Już dziś prezydent ma pomysł, jak zagospodarować 6 milionów złotych. - Chcielibyśmy przeznaczyć je na drogi - stwierdza.
       Jak mówi Ambroży Pawlewski, skarbnik miasta, zadłużenie Bydgoszczy pod koniec ubiegłego roku wyniosło 243 mln zł. W porównaniu z 2004 rokiem udało się je obniżyć o 22 miliony złotych. - Zadłużenie stanowi teraz 30 procent dochodów miasta. Bezpieczna granica wynosi 2 razy tyle - dodaje Pawlewski.
       Miasto jest też zadowolone z sumy dochodów. - Wpływ ma rozwój gospodarczy i mniejsze bezrobocie - wyjaśnia skarbnik. Dobra jest też ściągalność podatku od nieruchomości. Do kasy miasta wpłynęły nawet podatki z lat ubiegłych.
       Najwięcej Bydgoszcz wydaje na oświatę. W ubiegłym roku była to suma 354 milionów złotych. Tymczasem na same wynagrodzenia miasto wydaje 258 mln zł. - Subwencja od państwa w wysokości 219 milionów złotych nie wystarczyła - przyznaje Pawlewski. Miasto musiało więc dopłacić 79 mln zł. - Za te pieniądze moglibyśmy wyremontować wszystkie szkoły - dodaje prezydent.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy