Czas na dokument

  (ast)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Filmy dokumentalne Macieja Cuske i Marcina Sautera będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę w Teatrze Polskim.
       Maciej Cuske i Marcin Sauter to filmowcy z Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Są laureatami wielu nagród na festiwalach filmowych. Zanim zajęli się kręceniem filmów, produkowali między innymi teledyski dla Variete czy Nocnej Zmiany Bluesa.
       W najbliższą sobotę w Teatrze Polskim zostanie zorganizowany pokaz ich filmów zatytułowany "Dokument z Bydgoszczy".
  W pierwszej części o godz. 18 będzie można zobaczyć znane już filmy, na przykład "Ciszę", obraz opowiadający o pracy polskiego parlamentu, "Za płotem" czy "Kurację". Bilety kosztują 12 złotych. Ok. godz. 20 rozpocznie się druga część, na którą wstęp jest wolny. Twórcy pokażą tam swoje premierowe filmy: "Antykwariat" o klientach odwiedzających ekscentrycznego właściciela sklepu ze starociami, "Kino objazdowe" o dwóch bydgoszczaninach pokazujących stare polskie filmy oraz "Elektryczka", opowieść o pasażerach podmiejskiej kolejki w pobliżu Moskwy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy