Docenili naszą "Plastelinę"

  Docenili naszą "Plastelinę"

  (ach)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  "Plastelina" Wasilija Sigariewa wyreżyserowana w Teatrze Polskim przez Grzegorza Wiśniewskiego zdobyła najwięcej głosów publiczności. Właśnie temu przedstawieniu widzowie przyznali swoją nagrodę podczas VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej w Katowicach.
       Już po raz ósmy odbył się Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje". O Laur Konrada (Swinarskiego) od 5 do 12 marca walczyło siedmioro młodych reżyserów teatru żywego planu i Teatru Telewizji.
       Nagrodę główną zdobyła Maja Kleczewska, reżyserka "Woyzecka", spektaklu wystawionego w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu.
       Publiczność doceniła jednak naszą bydgoską "Plastelinę", mimo że przedstawienie zostało ocenione przez jurorów jako najbardziej kontrowersyjny i brutalny spektakl tegorocznych Interpretacji.
       "Plastelina" to istotnie dość brutalny tekst, napisany przez modnego Rosjanina. Ale właśnie ze względu na bezkompromisowość i szczerość wypowiedzi, reżyserzy traktują go jak wyzwanie. Sztuka opowiada o dramacie 14-letniego chłopca oraz o dość okrutnej społeczności, w której przyszło mu dojrzewać.
       Nagrodzony spektakl będzie można zobaczyć 23 i 24 kwietnia.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy