Kominiarz jaja nosi

  Kominiarz jaja nosi

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kominiarz jaja nosi

  ©Jarosław Pruss

  Do naszych mieszkań znów pukają kominiarze. Przynoszą kalendarze i wielkanocne jaja. - <i>To oszuści! </i>- ostrzega Marian Dąbrowski, bydgoski kominiarz. - <i>Psują nam rynek. Ktoś przywozi ich do miasta, ubiera w kominiarskie mundury i każe sprzedawać to badziewie. Potem nikt nie chce nas wpuszczać na przeglądy, bo uważa, że też jesteśmy domokrążcami.</i>
  Kominiarz jaja nosi

  ©Jarosław Pruss

       Słowa te potwierdziliśmy w bydgoskim Cechu Rzemiosł Różnych skupiających m.in. rzemieślników tej profesji. - To nie są nasi ludzie - zapewnia Marian Słomski, dyrektor CRR. Bydgoscy kominiarze od lat walczą z przebierańcami. - Dwa lata temu, razem z policjantami, w Fordonie złapaliśmy dwóch takich. Nasze stroje są opatentowane i nie każdy może je nosić. Mundurowi rozebrali łotrów i puścili do domu na przysłowiowych majtkach - dodaje Marian Dąbrowski.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy