Misie czują wiosnę

  Misie czują wiosnę

  Anna Stasiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nie tylko ludzie wypatrują z utęsknieniem wiosny. Czekają na nią również zwierzęta w myślęcińskim zoo.
       Najszybciej poczuły wiosnę ptaki. - Część ptaków brodzących i pływających musieliśmy zamknąć w budynku z powodu zagrożenia ptasią grypą. Wyższa temperatura, która panuje w tak zwanym zimowisku, sprawiła, że naszym ptakom pomyliły się pory roku - mówi Tamara Samsonowicz, kierownik myślęcińskiego zoo. - Najwyraźniej uznały, że jest już wiosna, bo na przykład kormorany, czarne łabędzie czy gęsi zaczęły budować gniazda i składać jaja.
       Zima długo potrzyma?
       
  Samsonowicz dodaje jednak, że po zachowaniu innych zwierząt trudno sprawdzić, kiedy przyjdzie do nas wiosna i jak długo będzie jeszcze trzymać zima. - Nasze misie co chwilę budzą się, wychodzą, żeby coś zjeść i napić się, a potem wracają do siebie. Ich zachowanie wskazywałoby więc, że zima szybko się skończy. Z drugiej jednak strony zauważyliśmy, że żbiki, jenoty i lisy odłożyły duże ilości tłuszczu. To z kolei sygnał, że niskie temperatury szybko nas nie opuszczą.
       ZOO w Myślęcinku
       Ogród Fauny Polskiej ZOO jest jednym z 14 ogrodów zoologicznych istniejących w Polsce. Położony na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku zajmuje obszar 14 hektarów. Decyzję o jego budowie podjęto w 1970 roku, a oficjalnego otwarcia dokonano w 1978 roku.

       Egzotyczne marzną
       
  Jednak najbardziej długą zimę odczuły egzotyczne zwierzęta, które od pewnego czasu również można spotkać w myślęcińskim zoo. - Widać, że na przykład zebrom czy makakom japońskim bardzo przeszkadzają mrozy. I dlatego pomieszczenia, w których przebywają, musimy dogrzewać - dodaje Tamara Samsonowicz.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy