Teraz pieniądze mają być na czas

  Teraz pieniądze mają być na czas

  Ewa Abramczyk-Boguszewska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Już nedługo okaże się, czy w tym roku ośrodek rehabilitacji niewidomych wcześniej otrzyma pieniądze na szkolenia nowo ociemnia -łych. Czeka na nie trzysta osób z całej Polski.
       Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia Polskiego Związku Niewidomych w Bydgoszczy zajmuje się m.in. prowadzeniem kursów dla osób dorosłych, które straciły wzrok. Są to szkolenia, które mają nauczyć nowo ociemniałych poruszania się w terenie, wykonywania prostych czynności życiowych, posługiwania się alfabetem Braillea. Turnusy trwają dwa tygodnie.
       Umowy w marcu
       
  Pieniądze na szkolenia przekazuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
  - Już w listopadzie ubiegłego roku złożyliśmy stosowne wnioski - informuje Zbigniew Terpiłowski, dyrektor ośrodka. - Mamy nadzieję otrzymać około 400 tysięcy złotych. Jest szansa, że umowy będą podpisywane jeszcze w pierwszym kwartale roku, więc tym samym pieniądze powinny wpłynąć wcześniej niż w ubiegłych latach. W zeszłym roku umowy były zawierane dopiero na przełomie maja i czerwca.
       Cenny każdy dzień
       
  Obecnie szkolenia nowo ociemniałych ośrodek finansuje z własnych funduszy. Od początku roku przeszkolono już 100 osób. W kolejce czeka około 300 chętnych z całej Polski. Większość z nich to osoby, które niedawno straciły wzrok. - Wiadomo, że im szybciej rozpocznie się szkolenie, tym lepiej - dodaje Zbigniew Terpiłowski. - Ten rok zapowiada się spokojnie i mam nadzieję, że taki będzie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy