Co potrafi sześciolatek?

  Co potrafi sześciolatek?

  (ea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czy sześciolatek może rozpocząć naukę w szkole? Maluchy z dwóch bydgoskich placówek wezmą udział w badaniach, które odpowiedzą na to pytanie.
       Projekt "Badanie stopnia przygotowania sześciolatków do nauki szkolnej" jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Europejski Fundusz Społeczny. Będzie go prowadzić Akademia Świętokrzyska z Kielc.
       - W naszym województwie w projekcie ma wziąć udział w sumie 60 szkół i przedszkoli - informuje Wiesława Wyszyńska, kujawsko-pomorski kurator oświaty. - Efektem badań ma być określenie różnic w poziomie przygotowania do nauki szkolnej, na przykład w "zerówkach" na wsiach i dużych miastach.
       
  Dwa etapy
       
  Badania mają być przeprowadzone w formie zabawy. - Dzieci nie będą wiedziały, że biorą udział w projekcie - dodaje Wiesława Wyszyńska. Projekt będzie realizowany w dwóch etapach: w kwietniu i maju oraz we wrześniu i październiku. Chodzi bowiem o porównanie umiejętności dzieci, które kończą i rozpoczynają naukę w "zerówce".
       Na razie to jeszcze nowość
       
  W Bydgoszczy do udziału w projekcie wytypowano losowo Przedszkole nr 16 i Szkołę Podstawową nr 34. - Nic jeszcze nie wiemy, więc trudno coś powiedzieć o tym pomyśle - zaznacza Grzegorz Kozak, dyrektor SP 34.
       - Pierwszy raz o tym słyszymy, ale myślę, że będziemy zainteresowani udziałem w projekcie - mówi Elżbieta Sergot, dyrektor przedszkola.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy