Teraz pracują, odpoczną później

  Teraz pracują, odpoczną później

  Ewa Abramczyk-Boguszewska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Maturzyści nie marnują czasu. Nawet podczas ferii przychodzą do szkoły na dodatkowe zajęcia.
       Wczoraj w Państwowym Zespole Szkół Plastycznych zakończyła się pierwsza część konsultacji z tegorocznymi maturzystami. W tej szkole nauka trwa o rok dłużej niż w "zwykłym" liceum.
       Maraton na wiosnę
       
  - W tym roku nasi uczniowie muszą pracować szczególnie intensywnie, bo czeka ich nie tylko matura, ale także egzamin dyplomowy. Mają ponadto za zadanie skompletować teczkę z pracami, które przedstawiają przy rekrutacji na wyższe uczelnie. To będzie prawdziwy maraton - mówi Elżbieta Szymańska, dyrektor szkoły.
  - To, co teraz zrobią, zaprocentuje wiosną. Chcemy im przypomnieć, jaki ogrom pracy ich czeka, toteż zajęcia podczas ferii zimowych zaplanowaliśmy już we wrześniu. Było to konieczne również ze względów organizacyjnych.
       
  Kto chce, może "odpuścić"
       
  W "plastyku" na dodatkowe przychodzą prawie wszyscy uczniowie. W tym tygodniu do ich dyspozycji były pracownie rysunku i malarstwa, prowadzono też konsultacje z historii sztuki i języków obcych.
       Od poniedziałku będą otwarte m.in. pracownie metalu, sitodruku. - Nie są to już jednak zajęcia zaplanowane, ale indywidualne konsultacje - dodaje Elżbieta Szymańska. - Kto chce, może przez resztę ferii odpoczywać.
       Niemiecki w "dwójce"
       
  W II Liceum Ogólnokształcącym dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego zaproponowała swoim uczniom Elwira Łyszka. - Podczas ferii spotykam się z młodzieżą z mojej klasy codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9-12. To sama przyjemność - śmieje się Elwira Łyszka. - Zajęcia nie są typowymi powtórkami do matury, bo trzeba pamiętać o tych uczniach, którzy wyjechali i nie biorą udziału w tych spotkaniach.
       
  Fakultety odbywają się też w XI LO. Są to indywidualne konsultacje, podobnie jak w V LO.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy