Gimnazjum TV

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wygrali z Orkiestrą Jurka Owsiaka

  Wygrali z Orkiestrą Jurka Owsiaka ©Jarosław Pruss

  Film bydgoskich gimnazjalistów ma szansę na finał w ogólnoświatowym konkursie "Kid Witness News". Na drodze stoją jeszcze prace siedmiu europejskich konkurentów.
  Wygrali z Orkiestrą Jurka Owsiaka

  Wygrali z Orkiestrą Jurka Owsiaka ©Jarosław Pruss

       Gimnazjum nr 50 w Bydgoszczy, jedno z pięciu w Polsce, zgłoszono do konkursu "Kid Witness News" w październiku 2005 roku. Zadaniem uczniów było nakręcenie dziesięciominutowego filmu na temat społeczeństwa obywatelskiego. - Nagraliśmy reportaż o bydgoskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi Bartek Dominikowski z klasy IIIe, reżyser filmu. - Ten temat najbardziej pasował nam do ogólnego tematu konkursu.
       
  Kręcili na mrozie
       
  Młodzi reporterzy ujęcia kręcili w Bydgoszczy przy kilkudziesięciostopniowym mrozie. Potem zmontowali je w szkolnej pracowni informatycznej. - Trud się opłacił - nie ukrywa zadowolenia Dorota Giedrojć, opiekunka grupy. - W środę otrzymaliśmy informację, że ich projekt wygrał polskie eliminacje.
       
  W kolejnym etapie, "Ludzie dla ludzi" młodych reporterów, zmierzy się z pracami nadesłanymi z siedmiu innych europejskich państw. Jury wybierze najlepszy projekt, który będzie reprezentować nasz kontynent w majowym finale w Nowym Jorku.
       KID WITNESS NEWS
       Konkurs organizowany jest od 1989 roku przez firmę Panasonic. Szkołom, które biorą w nim udział, funduje sprzęt potrzebny do pracy i zachęca do zaangażowania się w sprawy społeczne. W Polsce organizowany jest po raz drugi.

       Drugi z wyróżnieniem
       
  - Pomysł konkursu przypadł dzieciom do gustu. Wszyscy bardzo się zaangażowali i pokazali charakter. Bez względu na wynik europejskich eliminacji, projekt będziemy kontynuować w kolejnych latach - mówi Dorota Giedrojć. Jeśli "Ludzie dla ludzi" zyska uznanie w oczach jurorów, jego autorzy w nagrodę pojadą na finał do USA.
       Bydgoscy gimnazjaliści zgłosili do konkursu dwie prace. Drugi reportaż pt.: "Społeczeństwo obywatelskie bierze sprawy w swoje ręce" otrzymał wyróżnienie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy