Będzie nowy pałac w leśnym parku

  Będzie nowy pałac w leśnym parku

  Anna Stasiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ponad 700 tysięcy złotych chce wydać w tym roku myślęciński park na inwestycje. Będą nowe urządzenia w parku rozrywki oraz wyciąg narciarski.
       Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku chce przeznaczyć w tym roku na inwestycje dokładnie 741,5 tysiąca złotych. W ubiegłym roku kwota na inwestycje była połowę mniejsza.
       Myślą o kredycie
       
  Część pieniędzy ma pochodzić ze środków spółki, jednak większość będzie z zaciągniętego kredytu. - Myślimy o sumie 500 tysięcy złotych. W tej chwili rozmawiamy z dwoma bankami - mówi Artur Bielski, dyrektor do spraw finansowo-księgowych LPKiW.
       Jedną z ważniejszych inwestycji ma być budowa 9-dołkowego pola golfowego. Przedsięwzięcie ma realizować prywatna firma. - Chcemy też kupić nowe urządzenia do parku rozrywki. Na pewno będzie to pałac pneumatyczny i może coś jeszcze - informuje dyrektor Bielski.
       Nowy wyciąg
       
  Kierownictwo parku chce też uatrakcyjnić stok narciarski. W tym roku planuje zakup nowego wyciągu - tzw. podporowego. - Nasz stok odwiedza coraz więcej osób i dzięki temu przynosi nam dochody. Musimy więc w niego inwestować - wyjaśnia Artur Bielski.
       Jak dodaje Bielski, park chciałby z roku na rok zwiększać środki na inwestycje, ale nie jest to łatwe. - Droga do większości funduszy strukturalnych jest dla nas zamknięta - mówi Artur Bielski. - Przepisy pozwalają składać wnioski tylko spółkom, w którym jeden udziałowiec nie ma więcej niż 25 procent udziałów. Tymczasem u nas sto procent ma miasto - dodaje. Spółka mimo tego ma zamiar starać się o środki zewnętrzne, z funduszy nie związanych z Unią Europejską.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy