Internat w dobre ręce

  Internat w dobre ręce

  (ea,h.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Władze miasta chcą zlikwidować internat Zespołu Szkół Chemicznych. Argumentują, że utrzymanie budynku zbyt dużo kosztuje. Radni mają wątpliwości.
       Latem ubiegłego roku uczniom mieszkającym dotychczas w bursie "chemika" zaproponowano przeniesienie do internatu Zespołu Szkół Spożywczych. Jak twierdziły wówczas władze miasta, zgłosiło się zbyt mało chętnych. Radni nie zgodzili się jednak na likwidację internatu. Postanowiono więc wynajmować pokoje studentom.
       Jak poinformowano nas w bydgoskim ratuszu, w internacie ZSCh obecnie mieszka około 100 żaków.
  Miejsc jest natomiast 160.- Budynek nie jest w pełni wykorzystany. Jego utrzymanie kosztuje zbyt dużo - tłumaczy Marian Sajna, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta. - Same tylko rachunki za ogrzewanie to duży wydatek. Niestety, musimy brać pod uwagę ekonomię.
       W ekomonię wydziału nie uwierzyli radni komisji edukacji, którzy odwiedzili podczas ostatniego posiedzenia cztery internaty, w tym Zespołu Szkół Chemicznych.
       - Postawiono nas przed faktem dokonanym - mówi Anna Mackiewicz, przewodnicząca komisji. - Internat właściwie już nie istnieje. Uczniów i pedagogów przeniesiono. Zostali studenci. Szkoda tego budynku, bo był budowany z myślą o internacie.
       Radna Anna Mackiewicz powiedziała też, że nie wiadomo, na jaki cel budynek miałby być przeznaczony.
       - Kolejny blok z mieszkaniami socjalnymi? To nie byłoby dobre, ponieważ na Kapuściska już domy socjalne są - zastanawiała się Anna Mackiewicz. Radni z komisji nie poparli projektu, wstrzymali się od głosu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy