Kto nie lubi wójta?

  Kto nie lubi wójta?

  Katarzyna Piojda-Kasak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Katarzynę Kirstein-Piotrowską, wójta Białych Błot, przesłuchali policjanci. Prowadzą śledztwo, po tym, jak wójt złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Tadeusza Grzeszczaka.
       Wójt Białych Błot ma dosyć obelg kierowanych pod jej adresem przez Tadeusza Grzeszczaka. - Na swojej stronie internetowej i w gazetkach, których jest wydawcą, można przeczytać teksty dotyczące mnie. Atakuje w nich moją osobę. Twierdzi, że działam na szkodę mieszkańców gminy - mówi Katarzyna Kirstein-Piotrowska, wójt.
       Funkcjonariusz zniesławiony
       
  W bydgoskiej prokuraturze złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Grzeszczaka - "o zniesławienie funkcjonariusza publicznego".
  Niedawno policjanci z bydgoskiego Błonia zapukali do drzwi gabinetu pani wójt. Przesłuchania trwały kilka godzin. - Pokazałam funkcjonariuszom między innymi gazetki wydawane przez pana Grzeszczaka oraz teksty na mój temat, które publikuje na swojej stronie w Internecie.
       Grzeszczak tłumaczy, że pani wójt nie powinna się obrażać, tylko... wyciągnąć wnioski z jego artykułów płynące.
       Starania o władzę
       
  Kirstein-Piotrowska uważa, że Grzeszczak, próbuje się na niej zemścić. - Prawdopodobnie robi tak dlatego, bo odwołałam go ze stanowiska, kiedy zasiadał w radzie nadzorczej białobłockiego zakładu wodociągów. Startował do Rady Gminy, ale nie udało mu się. Być może zechce zabiegać o fotel wójta w najbliższych wyborach? - zastanawia się pani wójt.
       Tadeusz Grzeszczak: - Chcę zabiegać o posadę wójta dla najlepszej osoby w naszej gminie, byleby nie była to Kirstein-Piotrowska. Jeśli zajdzie taka konieczność, będę sam starał się o ten fotel. Śledztwo trwa.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy