Dobre widoki na rehabiltację

  Dobre widoki na rehabiltację

  Anna Stasiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od nowego roku pacjenci mogą korzystać z nowo otwartej Poradni Okulistycznej w Szpitalu Miejskim. Również od 1 stycznia działa Wojewódzkie Centrum Reumatologii i Rehabilitacji.
       Poradnia Okulistyczna w Szpitalu Miejskim na bydgoskich Kapuściskach chociaż działa od kilku dni, zdążyła już przyjąć 51 pacjentów. - Coraz więcej osób już wie, że działamy. Cieszą się, bo dotąd w okolicy nie było takiej poradni - mówi Jolanta Weiss, kierownik poradni. Pacjenci mogą tu zarówno przychodzić na standardowe badania okulistyczne oraz na wizyty kwalifikujące do zabiegu usunięcia zaćmy.
  Pacjentów, którzy rejestrowali się wczoraj, zapisywano na czerwiec. - Sam zabieg jest wykonywany u nas przez okulistów z zewnątrz. My udostępniamy im sprzęt - mówi Krzysztof Tadrzak, p.o.dyrektora Szpitala Miejskiego.
       Poradnia Okulistyczna:
       Poniedziałek - godz. 8-16
       Wtorek i czwartek - 7.30-13
       Środa - 8-14 i 16-18
       Piątek - 8-14
       Rejestracja - tel. 37-09-319 (godz. 7.30-14.30)

       Działalność w świeżo wyremontowanych pomieszczeniach przy ulicy Markwarta rozpoczęło z nowym rokiem Wojewódzkie Centrum Reumatologii i Rehabilitacji. - Poprzednia siedziba przy ulicy Gdańskiej nie spełniała żadnych norm i groziło nam, że Narodowy Fundusz Zdrowia nie podpisze z nami kontraktu - mówi Ewa Domżalska, dyrektor centrum. Teraz placówka ma przestronne i wygodne sale do fizyko- i hydroterapii, gabinet masażu i salę gimnastyczną. Pieniądze na remont oraz sprzęt dał Urząd Marszałkowski w Toruniu. Niektóre pomieszczenia stoją jeszcze puste. W przyszłym tygodniu przyjadą między innymi 3 wanny do hydromasażu.
       Wojewódzkie Centrum Reumatologii i Rehabilitacji:
       Rehabilitacja - godz. 7-17
       Poradnia Ortopedyczna - do godz. 21
       Rejestracja - tel. 322-54-88

       Wojewódzkie Centrum Reumatologii i Rehabilitacji przyjmuje pacjentów z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Dziennie placówkę odwiedza około 700 osób. Jest sporo pacjentów z Bydgoszczy, ale nie brakuje również osób nawet z odległych części województwa.
       Najdłużej, około 2 miesiące, trzeba czekać na krioterapię czy masaż ręczny. czas oczekiwania na inne zabiegi wynosi około miesiąca. - Pacjenci mogą liczyć u nas na kompleksową opiekę. Oprócz rehabilitacji jest również poradnia ortopedyczna, USG, rentgen - dodaje Ewa Domżalska.
       Oficjalne otwarcie centrum zaplanowano w drugiej połowie stycznia. Na razie placówka zajmuje pomieszczenia na parterze. W planach jest jednak zagospodarowanie pierwszego piętra. Miałaby się tam mieścić rehabilitacja dziecięca. W planach jest budowa zewnętrznej windy i parkingu dla niepełnosprawnych.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy