Szkoła z pływalnią

  Szkoła z pływalnią

  (ea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Osielsko będzie miało nowe gimnazjum z basenem. Inwestycja ma kosztować prawie 10 milionów złotych.
       Gimnazjum w Osielsku liczy obecnie ponad 250 uczniów. Władze gminy chcą wybudować nową szkołę, bo w obecnej już niedługo może zrobić się za ciasno.
       Więcej mieszkańców
       
  - Przybywa nam mieszkańców, kończy się pierwszy etap budowy bloków wojskowych. Musimy zadbać, aby dzieci mogły dalej uczyć się w dobrych warunkach - mówi Wojciech Sypniewski, wójt Osielska.
  - Zamierzamy pozostać przy 24-osobowych oddziałach, toteż budowa nowej szkoły jest wręcz konieczna. Obecnie przygotowywana jest już dokumentacja, trwają procedury przetargowe. Budowa miałaby się rozpocząć na wiosnę.
       - Najważniejsze jest gimnazjum i chcemy, aby dzieci mogły się w nim uczyć w 2007 roku - planuje Wojciech Sypniewski. - Może się zdarzyć, że budowa basenu zakończy się nieco później.
       Może Unia pomoże
       
  Inwestycja ma kosztować w sumie około 9 mln zł (3 mln zł trzeba będzie wydać na gimnazjum, 6 mln zł na basen). W tegorocznym budżecie gmina już zarezerwowała na ten cel 1.350 tys. zł. - Zamierzamy wyłożyć około 40 proc. kwoty, pozostałą część będziemy chcieli pozyskać z innych źródeł, między innymi ze środków unijnych - dodaje wójt Osielska.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy