Naskarżył też w Rzymie

  Naskarżył też w Rzymie

  Maciej Myga

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Poznaliśmy kolejne szczegóły zatargu Konstantego Dombrowicza, prezydenta Bydgoszczy i ojca Jana Fibka, rektora kościoła Klarysek. Do redakcji napisali list bracia kapucyni.
  List to zaledwie kilka zdań, w których kapucyni wyjaśniają, że ojciec Fibek otrzymał zgodę na przesłanie pisma w sprawie kościoła do prezydenta miasta. Pozwolenie wydał prowincjał kapucynów z Warszawy, który przyjechał do Bydgoszczy na wizytację świątyni. Jak dowiedziała się "Pomorska" prezydent wysłał do prowincjała faks ze skargą na gwardiana Fibka. To jednak nie wszystko - Konstanty Dombrowicz napisał list do ministra generalnego Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Rzymie.
  Tymczasem pisma ojca Fibka do prezydenta miasta pozostały bez odpowiedzi. W liście od kapucynów, podpisanym mottem "Prawda was wyzwoli", czytamy m.in.: "Mija miesiąc i nie ma odpowiedzi. Przed świętami przychodzi odpowiedź z kancelarii prezydenta, że prezydent nie będzie odpisywał na żadne pisma od ojca Jana. Na dodatek biskup zakazuje nam nagłaśniania tej sprawy w mediach.".
  Próbowaliśmy się wczoraj wielokrotnie skontaktować z rzecznikiem kurii biskupiej w Bydgoszczy. Niestety - nie odbierał telefonu. Będziemy zabiegać o to, żeby kuria przedstawiła nam swoje stanowisko w tej sprawie.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy