Popadało i zasypało

  Popadało i zasypało

  (h.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Przejścia dla pieszych były niewidoczne, na przykład to na Wojska Polskiego

  Przejścia dla pieszych były niewidoczne, na przykład to na Wojska Polskiego ©Jarosław Pruss

  Wczoraj o godzinie 21 zasypane były wszystkie ulice - nawet te pierwszej kolejności odśnieżania. W Bydgoszczy ogłoszono najwyższy stopień pogotowia zimowego.
  Przejścia dla pieszych były niewidoczne, na przykład to na Wojska Polskiego

  Przejścia dla pieszych były niewidoczne, na przykład to na Wojska Polskiego ©Jarosław Pruss

       Warstwa śniegu wczoraj wieczorem miała już kilkanaście centymetrów grubości. O przejezdność bydgoskich ulic walczyło kilkadziesiąt osób, między innymi kierowcy 12 plugopiaskarek.
       - O godzinie 14 wprowadziliśmy pierwszy stopień pogotowia zimowego - wyjaśnia Bogumił Grenz, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Odśnieżanie przy takich opadach i silnym wietrze, to syzyfowa praca. Jednak drogowcy muszą utrzymać przejezdność głównych dróg. Najgorzej było na podjazdach, w tym ulicy Ujejskiego i Szubi-ńskiej.
       
  Jak nam wyjaśnił Bogumił Grenz, najwięcej osób rozpocząć miało pracę dziś nad ranem - 20 osób wyznaczono do odśnieżania 600 przystanków, 234 pracowników do oczyszczania przejść dla pieszych, kładek i schodów. Na ulice wyjedzie 14 pługosolarek oraz mniejszy sprzęt (mikrociągniki, ciągniki). Przygotowano także agregaty do odśnieżania.
       - Przed drogowcami bardzo ciężka noc - mówił Bogumił Grenz. - Muszą przygotować ulice na rano, na czas dojazdów do pracy.
       
  Zaczęło się tak niewinnie
       
  Rano na większości bydgoskich ulic było ślisko. Czytelnicy skarżyli się nie tylko na stan jezdni - nie odśnieżono też chodników i zejścia pod rondo Jagiellonów.
       Śnieg zaczął padać w środę w nocy ok. godz. 3 i prószył przez kilka godzin. Grubość śnieżnej pokrywy określano na kilka centymetrów. Osiem pługopiaskarek wyjechało na ulice pół godziny później.
       - Dużo śniegu i błota poślizgowego jest na ulicy Wojska Polskiego - informował nas jeden z Czyteników. Ktoś inny dodał, że bardzo ślisko jest na Gdańskiej, w okolicach ul. Chodkiewicza (np. na Paderewskiego, al. Mickiewicza i 22 Stycznia). - Przechodziłam ulicą Bernardyńską przez most - oświadczyła Czytelniczka. - Chodnik był źle odśnieżony. Schody prowadzące do przejścia podziemnego pod rondem Jagiellonów także były zaśnieżone, śliskie. Wszystkie sygnały przekazaliśmy wówczas do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.
       
  - Miejsca o których mówimy zostały wcześniej oczyszczone, a śnieg z powrotem nawiał wiatr - wyjaśniał w południe Bogumił Grenz. - Za wejścia pod rondo nie odpowiadamy. Oczyszczać je powinien administrator.
       
  Przypominamy, że obowiązek usuwania śniegu ciąży także na właścicielach budynków.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy