Świąteczne remonty

  Świąteczne remonty

  Bogdan Dondajewski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Drogowcy wykorzystują święta i mniejszy ruch na drogach do remontów ulic i przystanków. Prawdziwy świąteczny prezent szykują mieszkańcom Fordonu.
       Nowa zatoczka autobusowa na ulicy Akademickiej (przy Centrum Onkologii - przyp. aut.) oraz dojście do przystanku na Korfantego przy Prejsa są już ukończone i niedługo zostaną oddane do użytku.
       Bezpieczniej i szybciej
       
  - Szczególne znaczenie ma ta pierwsza - mówi Bogumił Grenz, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Autobusy, które tam się zatrzymywały - tamowały cały ruch. Po remoncie to już się nie zdarzy. Będzie też bezpieczniej.
       Przy okazji wybudowano też chodnik dla pacjentów szpitala. Kolejne dwa drogowcy budują wzdłuż ulicy Bora-Komorow skiego i Wyzwolenia. Niestety, warunki atmosferyczne zmusiły robotników do przerwy, ale zapewniają, że po świętach wrócą do pracy.
       Nowe skrzyżowanie
       
  Spore zmiany czekają też na kierowców jeżdżących przez skrzyżowanie ulic Skarżyń skiego, Pelplińskiej, Twardzic kiego i Rataja. Po wielu interwencjach w końcu pojawi się tam sygnalizacja świetlna.
       - Do jej budowy wykorzystaliśmy najnowocześniejsze dostępne technologie - nie ukrywa dumy Bogumił Grenz. Na słupach pojawią się więc wideodetektory, dzięki którym będzie możliwość sterowanie światłami w zależności od natężenia ruchu.
       Bezpieczeństwo poprawi też zmiana geometrii skrzyżowania. Na Twardzickiego i Skarżyńskiego pojawią się dodatkowe pasy ruchu do lewoskrętów. Dzięki likwidacji wysepek na Skarżyńskiego wygospodarowano miejsce na dodatkowy pas ruchu dla skręcających w prawo. Nie zapomniano też o rowerzystach i pieszych, dla których powstają nowe chodniki.
       Wszystkie prace w tym rejonie zostaną zakończone na początku stycznia.
       To jeszcze nie koniec
       
  Tuż po świętach nowe nawierzchnie uzyskają Twardzic kiego, Andersa, Brzechwy i Wyzwolenia. Niestety, tylko w najbardziej zdewastowanych miejscach.
       Uzyskaliśmy potwierdzenie, że tuż po rozpoczęciu 2006 roku ruszą prace związane z przebudową ulicy Wyzwolenia i budową kolejnej zatoczki autobusowej na Andersa - po przeciwnej stronie nowo wybudowanej zatoki przy Centrum Onkologii.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy