Bazar pod kontrolą

  Bazar pod kontrolą

  Katarzyna Piojda-Kasak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nielegalnie handlujący choinkami, zamiast w święta przebywać w rodzinnym gronie, mogą je spędzić za kratkami.
  Targowisko w nowym Fordonie. Od połowy grudnia można tu kupić żywe choinki. Wybór jest spory - zielone drzewka lub same gałązki sprzedaje kilku kupców. Zainteresowanie jest równie duże. I to nie tylko chcących kupić świerk lub sosnę.

  Bazar pod kontrolą

  Bardziej niż świątecznym drzewkom przypatrują się ich sprzedawcom policjanci i strażnicy miejscy. Częściej niż zwykle, patrolują bazary i place przed marketami (bo tam najczęściej można kupić żywe choinki) i okolice cmentarzy (przy nich często pojawiają się handlujący zielonymi gałązkami).

  Wystarczy, że kontrolowani kupcy pokażą funkcjonariuszom odpowiednie dokumenty. - Muszą przedstawić zaświadczenia, tak zwane asygnaty, że zakupili choinki z leśnictw lub mają je z własnych plantacji - tłumaczy Arkadiusz Bere-szyński, rzecznik Straży Miejskiej w Bydgoszczy.

  Finał w sądzie

  Kary czekają sprzedawców, którzy nie będą mieli takich zaświadczeń. - Sprawę przekażemy wtedy do sądu grodzkiego - wyjaśnia Sławomir Szymański, zastępca komendanta komisariatu policji Bydgoszcz Śródmieście. Nielegalny kupiec może dostać grzywnę lub nawet trafić za kratki.

  Na razie jednak funkcjonariusze nie natrafili na nielegalnych sprzedawców.

  Po pijanemu po choinkę

  Spotkali ich za to leśnicy, którzy też sprawdzają, czy w lasach nie ma nielegalnej wycinki drzewek. - "Na gorącym uczynku" przyłapałem mężczyznę, który w biały dzień wykopywał świerki w lesie w Białych Błotach - opowiada Marek Stanisław, leśniczy z leśnictwa Białe Błota. - Schwytałem go i wezwałem policję. Winowajca trafił na pół roku za kratki. Bo nie dość, że kradł choinki, to jeszcze prowadził samochód po pijanemu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy