To ma być rok dużych inwestycji

  To ma być rok dużych inwestycji

  Anna Stasiewicz

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Bydgoscy radni uchwalili budżet na przyszły rok. Na inwestycje miasto przeznaczy ponad 200 milionów złotych.
       I to właśnie suma przeznaczona na inwestycje wzbudziła wśród radnych największe emocje.
       Na drugą kadencję
       
  - To budżet wyborczy, który ma utorować prezydentowi drogę do reelekcji - mówił Michał Krzemkowski, radny Ligi Polskich Rodzin. Na poparcie swoich argumentów podał sumy, jakie w Bydgoszczy przeznaczono w ostatnich latach.
  - W 2003 roku było to 51 milionów złotych, rok później 71, a w tym roku 115 milionów złotych. Tymczasem w przyszłym roku ma być ponad 100 milionów. Obawiam się, że większości inwestycji i tak nie uda się zrealizować - dodał radny Krzemkowski.
       Budżet na 2006 rok
       dochody - 884 mln zł
       wydatki - 1.061 mln zł:
       na inwestycje - 215 mln zł (w tym drogowe - 122 mln zł)
       deficyt - 177 mln zł

       - Nie poprzemy przyszłorocznego budżetu, bo przewiduje on dalsze zadłużanie się miasta i radykalny deficyt - zapowiedział w imieniu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Nowacki. Harald Matuszewski, przewodniczący Klubu Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej oznajmił, że radni SLD zagłosują z własnym sumieniem.
       Ostatecznie, Rada Miasta uchwaliła budżet Bydgoszczy na 2006 rok 15 głosami za. - Ten budżet będzie służył rozwojowi miasta - powiedział po głosowaniu prezydent Konstanty Dombrowicz. Zanim jednak doszło do głosowania, trzeba było ogłosić krótką przerwę. Radny Edmund Gabrych rozlał kawę na pulpit i urządzenie do głosowania oraz mikrofony odmówiły posłuszeństwa.
       Radni uczynili wczoraj kolejny krok do poszerzenia terytorium Bydgoszczy o ponad 1,5 tysiąca hektarów. Poparli wniosek do ministra spraw wewnętrznych o zmianę granic.
       Mniejsza norma
       
  Bardziej liberalne mają być tzw. normy śmieciowe. Przyjęta wczoraj nowa wersja uchwały o czystości zakłada, że dla osób, które segregują odpady, norma zostanie obniżona z 25 do 20 litrów tygodniowo. Jeżeli ktoś wyrzuca więcej śmieci niż zmieści się w pojemniku, będzie mógł je trzymać w workach od firm odbierających odpady. Podobnie będą mogły robić 1- i 2-osobowe rodziny.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy