Prawnicy zdają sprawdzian

  Prawnicy zdają sprawdzian

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po egzaminach aplikanckich czas na egzaminy adwokackie i radcowskie. Wszystkie zaplanowano na okres świąt.
       31 bydgoskich aplikantów czekają wyjątkowo nerwowe święta. Pięciu z nich podejdzie dzisiaj w Bydgoszczy do egzaminu adwokackiego. Wszyscy kończą trzyletnią aplikację.
       Na adwokata
       
  Test będzie się składać z czterech części - prawo karne, cywilne, gospodarcze i egzamin ustny. - Kandydaci zaczynają dzisiaj pisząc egzamin z prawa karnego. Jutro prawo cywilne, a w sobotę gospodarcze. Egzamin ustny zaplanowaliśmy tuż przed sylwestrem - wyjaśnia Jan Montowski, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Bydgoszczy.
       Na radcę
       
  Przyszli radcy podejdą do egzaminu w poniedziałek. - Zgłosiło się do niego 26 aplikantów, którzy przez trzy dni będą zdawać pisemne testy, a po tygodniu, również przez trzy dni, egzaminy ustne - informuje Jerzy Mojsiewicz, dziekan Okręgowej Izby Radców Prawnych w Bydgoszczy.
       Wyniki obydwu egzaminów zadecydują o wpisach na listę adwokatów i radców.
       Zaskakujący rezultat
       
  Są to już ostatnie w tym roku egzaminy bydgoskich prawników. Przypomnijmy. W ubiegłym tygodniu odbyły się egzaminy na aplikacje adwokacką i radcowską. Bardzo zły wynik osiągnęli przyszli radcy. Zdało ich tylko sześciu z... 83. - Sam jestem tym zaskoczony - mówi dziekan Jerzy Mojsiewicz. - W sobotę jadę na posiedzenie Krajowej Rady Radców Prawnych, gdzie z pewnością przeanalizujemy te wyniki.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy