Miliony z akcjami, rury bez azbestu

  Miliony z akcjami, rury bez azbestu

  (ast, bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W sobotę bydgoskie wodociągi wyemitowały akcje, a dziś podpisują kontrakt na wznowienie prac przy budowie rurociągu.
       Aż 100 milionów złotych mają wartość obligacje przychodowe, które w sobotę wyemitowała bydgoska spółka. Jest to pierwsza emisja akcji przychodowych w naszej części Europy.
       Pieniądze na inwestycje
       
  - Kolejne dwie zaplanowaliśmy na 2006 i 2007 rok. W sumie będą mieć wartość 300 milionów złotych - informuje Magda Marszałek, specjalista ds. PR w MWiK.
       Uzyskane w ten sposób pieniądze zasilą budżet "Bydgoskiego Programu Renowacji i Rekultywacji Istniejącego Systemu Wodociągowego i Kanalizacyjnego". Zakłada on m.in. modernizację 65 km magistral, powiększenie sieci o kolejne 27,2 km, zwiększenie przepustowości oczyszczalni ścieków "Fordon" oraz remont przestarzałej oczyszczalni na Osowej Górze.
       Wodociągowcy szacują wartość programu na ponad jeden miliard złotych. Planowane zakończenie prac - 2009 rok.
       Rury bez azbestu
       
  Dziś w stacji "Las Gdański" dojdzie do podpisania kontraktu na wymianę 50 kilometrów sieci wodociągowej z azbestocementu. Ekipy pojawią się w większości bydgoskich dzielnic: Czyżkówku, Jachcicach, Jarach, Piaskach, Myślęcinku, Glinkach, Zimnych Wodach, Prądach, Śródmieściu, Wyżynach, osiedlu Leśnym, Błoniu i Bartodziejach, Osowej Górze oraz Brdyujściu. W sumie wymiana wodociągów z azbestocementu odbędzie się na 90 ulicach. Inwestycja to jedno z ostatnich zadań finansowanych z kredytu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.
       Sieć zbudowana z azbestocementu z powodu kruchego materiału jest wyjątkowo nietrwała. Często też dochodzi do awarii. Wodociągi wymienią więc przestarzały i wzbudzający niepokój wśród mieszkańców na nowoczesny polietylen. Wykonawcami inwestycji są firmy wyłonione w przetargu: Wojciech Woźniak Zakład Instalacji Wodno-Kanalizacyjnej i C.O., spółka "Alfa" oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Budowlane "Glob".
       Na wymianę kolejnych 80 kilometrów sieci z azbestocementu wodociągi przeznaczą też pieniądze z dotacji, jaką otrzymały z Funduszu Spójności.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy