Dzień (na) Maxa

  (mkj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ile płacił za sensacyjne informacje z pierwszej ręki? Kto mu groził i ile razy był o włos od śmierci? Max Kolonko odkrywa w Bydgoszczy tajemnice pobytu w Ameryce.
       Ten popularny dziennikarz urodził się i wychował w Bydgoszczy (chodził do I LO razem z obecnym ministrem Radkiem Sikorskim). W roku 1988 wyjechał do Stanów Zjednoczonych, skąd m.in. nadawał korespondencje dla telewizyjnych "Wiadomości" i "Panoramy". Niedawno powrócił do kraju i pisze ksiązkę, w której próbuje odsłonić kulisy Ameryki. Opowie w niej m.in. o tym jak trzymał palce na przyciskach bomb atomowych, o tym jak walczył z aligatorami i o tym, jak cierpiała Ameryka, gdy w wyniku terrorystycznego ataku waliły się w Nowym Jorku wieżowce World Trade Center.
       Max Kolonko i gospodarka
       
  Dzisiejszy dzień Mariusz Max Kolonko spędzi w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy (przy ul. Garbary 2). Podczas dwóch otwartych wykładów będzie m.in. mówił o etosie polskiego emigranta, o tym, dlaczego blisko 9-milionowa społeczność polska nie jest w Ameryce traktowana poważnie, jak i o polskich cechach, które utrudniają osiągnięcie sukcesu w biznesie. Zdradzi też czy kiedykolwiek płacił za najcenniejsze informacje, czy ktoś kiedyś nastawał na jego życie, no i czy powróci jeszcze do USA. Pierwszy wykład ("Polacy w USA - okiem korespondenta telewizyjnego") rozpocznie się o godz. 11.00, drugi zaś (" Mit Ameryki a rzeczywistość") - o godz. 14.30.
       Wykłady odbędą się w szkolnej auli (A1), a wstęp na nie jest wolny.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy