Pracują w centrum aktywności

  Pracują w centrum aktywności

  (ast)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wspólny remont placu zabaw czy praca dla osób niepełnosprawnych. To sposoby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej na aktywizowanie bydgoszczan.
       Centrum Aktywności Zawodowej funkcjonuje od roku przy Rejonowym Ośrodku Pomocy Społecznej "Wyżyny". Za swoją pracę centrum otrzymało list gratulacyjny od ministra pracy, a Stowarzyszenie Centrum Wspierania Społeczności Lokalnych przyznało mu certyfikat jakości.
       Plac zabaw jak nowy
       
  - Zaczęliśmy od Kapuścisk, ale naszą działalność chcemy też rozszerzyć na inne dzielnice - mówi Lidia Musielewicz, kierownik ROPS "Wyżyny".
  - Kiedy przed rokiem zastanawialiśmy się nad wyborem tematu, doszliśmy do wniosku, że zajmiemy się czasem wolnym dzieci i młodzieży. I dlatego wspólnie z mieszkańcami zabraliśmy się do modernizacji placu zabaw przy ulicy Kapuściska 9. Pomogły nam różne instytucje, a dzieci same malowały urządzenia na placu zabaw - opowiada Musielewicz. Mali mieszkańcy Kapuścisk uczęszczali też na rehabiltację wad postawy.
       Przy centrum działa klub wolontariatu oraz punkt informacji obywatelskiej. Będzie można tam uzyskać wszystkie potrzebne informacje z zakresu pomocy społecznej. Punkt działa przy ROPS "Wyżyny" (ul. Kapuściska 10) w każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 15.30-18.
       Poligrafia w zakładzie
       
  Przygotowaniu osób niepełnosprawnych do życia w otwartym środowisku ma służyć powołany 16 listopada Zakład Aktywności Zawodowej. Placówka znajduje się przy ulicy Ludwikowo 3 i będzie wykonywać usługi poligraficzne. Zatrudnione tam osoby będą pracowały 4 godziny dziennie. Resztę dnia w zakładzie spędzą na zajęciach rehabilitacyjnych i leczniczych. Zakład zapewni swoim pracownikom wynagrodzenie za pracę, uprawnienia socjalne, świadczenia urlopowe oraz bezpłatne szkolenia. Osoby, które nie mogą się poruszać, mają zapewniony dojazd do pracy.
       Podania o pracę można składać w siedzibie MOPS przy ulicy Ogrodowej 9 (I piętro, sekretariat) do 8 grudnia. Szansę na pracę w Zakładzie Aktywności Zawodowej mają wyłącznie osoby posiadające aktualne orzeczenie o zaliczeniu do znacznego stopnia niepełnosprawności lub posiadający pierwszą grupę inwalidzką. Do podania o pracę trzeba dołączyć kopię orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy