Redakcja przy ołtarzu

  Redakcja przy ołtarzu

  (pola)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziennikarze z prasy parafialnej spotkali się z zawodowymi redaktorami. Wzajemnie uczyli się dziennikarskiego fachu.
       Inicjatorem kolejnego spotaknia autorów tekstów w gazetkach parafialnych ukazujących się w diecezji bydgoskiej był ks. Mariusz Kuciński, rzecznik prasowy kurii biskupiej. Od początku istnienia diecezji bydgoskiej ks. Mariusz stara się zacieśnić więzy między dziennikarzami - amatorami a profesjonalistami, na co dzień uprawiającymi redaktorskie rzemiosło. Wszystko po to, by pisma ukazujące się w parafiach były mniej amatorskie, by nie odbiegały standardem od tych sprzedawanych w kioskach.
  Dlatego nie brakowało pytań o regulacie prawa prasowego, tajmiki pisania ciekawych informacji czy techniki przeprowadzania wywiadów. Rad udzielały tym razem same panie: Urszula Gużlecka i Katarzyna Marcysiak z TVB, Magda Jasińska i Ewa Dąbska z Radia PiK" oraz Alicja Polewska z "Pomorskiej". Gościem specjalnym był Maciej Grześ kowiak, nowo mianowany dyrektor bydgoskiego ośrodka TVP.
       Spotkanie odbyło się w Nadleśnictwie Białe Błota.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy