Weźmiemy kwit na "dwójeczkę"?

  Weźmiemy kwit na "dwójeczkę"?

  Maciej Myga

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wieść gruchnęła sensacyjna - w publicznych kibelkach będą kasy fiskalne. Blady strach padł na tych, którzy za potrzebą przyjmują, i na tych, którzy za potrzebą idą. Największy jednak na urzędników. Czy aby pomysł nie zostanie uznany za głupi?!
       Kasy w publicznych toaletach, podobnie jak w taksówkach, były pomysłem Ministerstwa Finansów. Miałyby się tam pojawić od 1 stycznia 2006 roku.
       W ratuszu nie wiedzą
       
  Ryszard Łebek, dyrektor wydziału gospodarki komunalnej bydgoskiego ratusza, słyszał o sprawie kas, ale jak dotąd nie otrzymał żadnych odgórnych poleceń. - Nic na ten temat mi nie wiadomo. Być może zostaniemy powiadomieni w grudniu - informuje Łebek.
       W Bydgoszczy jest zaledwie siedem szaletów miejskich. Zamówienie dla każdego z nich kasy byłoby sporym wydatkiem, biorąc pod uwagę przychody, jakie toalety publiczne osiągają. Łatwo to obliczyć - cena producenta na małą kasę rejestrującą z termicznym wydrukiem to około 1100 złotych. Razem 7700. Potrzebny wydatek?
       Te czarne oczy...
       
  - Ja proszę pana nie wiem, po co by te kasy nam były. Co my tu mamy mierzyć, czy ważyć? A poza tym,to ja nie oszukuję naszego szefa. On ma takie czarne oczy - mówi z rozmarzeniem pani, pracująca w szalecie przy ulicy Mickiewicza.
       Klienci toalet uważają, że ministerstwo miało idiotyczny pomysł. - Co innego w taksówce. Jak się weźmie paragon, to zawsze można udowodnić, że np. taksówkarz policzył więcej za tę samą trasę. A w kiblu jest zawsze ta sama taryfa - śmieje się Marek, student, którego spotkaliśmy przed szaletem na Wałach Jagiellońskich.
       Toaletowe rozporządzenie
       
  Nowe władze ministerialne prawdopodobnie poszły po rozum do głowy. - Już wiadomo, że w styczniu wejdzie w życie rozporządzenie, które ma wycofać poprzednie, mówiące o konieczności wprowadzenia kas - tłumaczy Mirosława Malesa z biura prasowego MF.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy