Strzeż się złodzieja!

  Strzeż się złodzieja!

  Maciej Myga

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na mieszkańców ulicy Wyszyńskiego i przyległych padł blady strach. Od kilku tygodni grasują tam włamywacze. W ciągu ostatnich kilku tygodni ogołocili dwa mieszkania w sąsiadujących ze sobą blokach.
       Włamywacze są sprytni i działają w specyficzny sposób. Żeby dostać się w nocy do bloku, rozwiercają drzwi wejściowe do budynku, obok zamka "do domofonu". Dziurę
       zaklejają plasteliną
       w tym samym kolorze, co drzwi. To dopiero początek.
       - Nie wchodzą do mieszkania przez drzwi. Dlatego wybierają lokale położone na parterze. Do zamka wlewają szybkoschnący klej. To uniemożliwia otwarcie ich kluczem i tym samym pozwala na opuszczenie mieszkania przez złodziei, w razie gdyby pojawili się właściciele - mówi jeden z naszych policyjnych informatorów.
       Przebiegli przestępcy, po wykonaniu prac "przygotowawczych" wychodzą z budynku. Do domów ofiar dostają się
       przez okna.
       
  Mieszkanie pana Piotra okradli w sobotnią noc.
       - Nie robią praktycznie żadnych szkód, wychodząc pozamykali nawet okna. Zabrali mi komputer, DVD, dwa notebooki i telefon stacjonarny - wszystko wysokiej klasy. Chyba specjalizują się w określonym sprzęcie, bo zostawili nowy plazmowy telewizor. Z barku zginął jedynie nierozpieczętowany alkohol. Straty oszacowałem na trzy tysiące - wylicza mieszkaniec Bartodziejów.
       Nieco mniej szczęścia miał sąsiad pana Piotra z bloku obok. Włamywacze ukradli sprzęt
       za 15 tysięcy
       
  złotych - głównie komputerowy. Na kilku twardych dyskach były ważne dane i pliki. Bydgoszczanin ogłaszał nawet, że chce odkupić dyski. Bez odzewu.
       Sprawy włamań prowadzą funkcjonariusze z Bartodziejów. - Czekamy na wszelkie informacje, które mogłyby pomóc w ujęciu sprawców - mówi Ewa Przybylińska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy