Barbarzyństwo?

  (my, ach)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czytelników "Pomorskiej" zbulwersowała informacja o zagrażającym zabytkowym budynkom wyburzaniu zakładów graficznych przy ulicy Jagiellońskiej.
       Prace przy wyburzaniu budynków Zakładów Graficznych im. KEN wstrzymano. Na ścianach XVII-wiecznego kościoła Klarysek pojawiły się pęknięcia. Z dramatycznym apelem o rozsądek wystąpił o. Jan Fibek, kapucyn, rektor świątyni.
       Bydgoszczanie wzburzeni są nie tylko barbarzyńską metodą wyburzania (ekipa remontowa używała ciężkiego sprzętu, nie zważając na pobliskie zabytkowe budynki).
  Zbulwersowała ich także wypowiedź prezydenta Dombrowicza, który stwierdził, że budowie "Astorii", mającej stanąć na miejscu zakładów, sprzeciwiają się osoby, które chcą wyłudzić dodatkowe pieniądze od inwestora. Wczoraj powiedział, że pęknięcia pojawiły się już 2 - 3 miesiące temu.
       - To był szczyt arogancji. Pan Dombrowicz za wszelką cenę chce, żeby "Astoria" powstała. Nie pyta o zdanie bydgoszczan. Dla kogo jest ta władza? - pyta mieszkaniec Śródmieścia.
       Andrzej Warecki, także mieszkający w centrum, uważa, że już jest za późno na powstrzymanie budowy: - Decyzje zapadły i nawet jeśli sprawą zajmie się prokuratura, to straty dla kościoła będą niepowetowane. Przecież w piątek wyburzanie ma być wznowione.
       
  Zdaniem pani Marii, od 50 lat mieszkającej przy ulicy Gdańskiej, decyzja o wyburzaniu to wyrok na pobliskie zabytki. - Szkoda, że pieniądze wygrały ze zdrowym rozsądkiem - mówi bydgoszczanka.
       Jestem "za"
       
  Jacek Mróz z ul. Gdańskiej: - Jestem jak najbardziej za budową "Astorii". Pamiętam, że podobne głosy sprzeciwu podnosiły się, gdy remontowano Gdańską. Nam w mieszkaniu drżały szklanki, tak wszystko się trzęsło, ale uważaliśmy, że przebudowa jest potrzebna. Teraz z kolei podnoszą się protesty w związku z "Astorią". Myślę, że to po prostu szukanie dziury w całym. A że będę miał zakurzony samochód, że wejdę na deskę z gwoździami? Jakoś to przeżyję. Tymczasem plusy są przecież znaczne.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  Wiadomości z Bydgoszczy